Путин посети Курска област за първи път след инвазията

Руският президент Владимир Путин посети днес Курска област за първи път от изненадващото нахлуване на украински войски в руския граничен регион през август миналата година, предаде ТАСС, като се позова на неговия прессекретар Дмитрий Песков, съобщи БТА.
Визитата бе осъществена на фона на руските военни успехи в Курска област в последно време. Путин проведе съвещание в един от командните пунктове на Курската групировка войски на Русия и изслуша доклад на началника на генералния щаб на руските въоръжени сили Валерий Герасимов.
Той докладва на президента, че са освободени повече от 1100 квадратни километра територия в Курска област - над 86% от площта в западния руски регион, която е била превзета от противника.
Украинските въоръжени сили са загубили в Курска област повече от 67 хиляди военнослужещи, при това своите най-добре подготвени и мотивирани войници, заяви още Герасимов. Тези данни не са проверени по независим път.
Украинските въоръжени сили ще продължат да се сражават в Курска област, "докато това е уместно и необходимо", реагира във "Фейсбук" техният главнокомандващ Олександър Сирски, цитиран от Ройтерс. Той каза, че боевете продължават във и около град Суджа. Украинските части се прехвърлят "на по-благоприятни позиции, ако е необходимо", заяви Сирски. Той подчерта, че животът на войниците е приоритет.
Прочети цялата публикация