Fakti.bg | 15.03.2025 10:58:18 | 27

Украйна отблъсна руските настъпления към Покровск


Въоръжените сили на Украйна (ВСУ) успешно спряха настъплението на руските войски на подстъпите към Покровск. Оперативната обстановка в този район е стабилизирана, съобщи за KYIV24 военнослужещ от 68-а егерска бригада с позивна "Гус“, предава Фокус.

"Ситуацията по направлението се стабилизира. Мога да говоря конкретно за зоната на отговорност на моята бригада. Ще кажа, че спряхме врага на подстъпите към Покровск и не му позволихме да напредва. Някои атаки на противника срещу отделни позиции продължават вече няколко месеца, но безуспешно“, сподели "Гус“.

Той уточни, че напоследък въоръжените сили на Украйна са предприели локални контраатаки по съответното направление на фронта. В резултат на тези действия врагът е бил отблъснат от стратегически важния участък Покровск-Константиновка, който руските войски се опитали да завземат.

По-рано военният експерт Владислав Селезньов заяви, че Русия се готви за пролетно-лятна офанзива. Според него, Украйна не трябва да се надява, че Владимир Путин ще се откаже от своите амбиции за разширяване на влиянието си в региона.

Междувременно, журналисти от Forbes разкриха подробности за хаотичното изтегляне на украинските сили за отбрана от Курска област. Според техните данни, самото отстъпление е било неорганизирано, което е позволило на руските войски да завладеят част от западната техника на Украйна.

Прочети цялата публикация