Володимир Зеленски подписа: Украйна се прицели в руския сенчест флот
Украинският президент Володимир Зеленски подписа закон за налагане на санкции на кораби и самолети, участващи по-специално в така наречения сенчест флот на Русия за транспорт на петрол и петролни продукти, предаде Укринформ, като се позова на текста на законопроект № 13020, поместен на уебсайта на Върховната рада на Украйна, пише БТА.
Законът предвижда налагане на санкции на кораби и самолети, участващи в руския "сенчест флот" за транспортиране на нефт и нефтопродукти, оръжия и военни.
Документът предвижда изменения в украинския закон "За санкциите" за налагане на санкции на кораби и въздухоплавателни средства, чиято дейност представлява реална и потенциална заплаха за националните интереси, националната сигурност, териториалната цялост, суверенитета и независимостта на Украйна.
Службата за сигурност и разузнавателната служба на Украйна са натоварени със задачата да идентифицират и установят фактите за използването на такива кораби.
Върховната рада на Украйна прие на 16 юли с 291 гласа "за" закона за прилагане на санкции спрямо кораби и въздухоплавателни средства.
Прочети цялата публикация