Принц Хари и Меган Маркъл подновиха договора си с Netflix

Британският принц Хари и съпругата му Меган - херцогът и херцогинята на Съсекс, подписаха нова „многогодишна сделка за ексклузивни права за филмови и телевизионни проекти“ с Netflix, съобщи двойката, цитирана от Прес асосиейшън медия/ДПА, предава БТА.
Преди 5 години Хари и Меган си осигуриха изгоден договор на предполагаема стойност от над 100 милиона щатски долара със стрийминг гиганта, след като напуснаха британското кралско семейство.
Сделката е т.нар first-look, която предвижда студио или продуцентска компания да плати на създателя на съдържанието за ексклузивните права преди друг да види проектите им. Договорката е описвана от Хари и Меган като „продължение на творческото партньорство“. Пи ар експертът Марк Борковски смята, че сделката е „понижение“ и предполага, че Netflix се „отдръпват“ от Хари и Меган, отбелязва Прес асосиейшън.
Meghan Markle and Prince Harry sign new Netflix deal to create ‘thoughtful’ content https://t.co/rCyCaAc613 pic.twitter.com/aEleOxF3tX
— The Independent (@Independent) August 12, 2025„Мисля, че Netflix са си свършили много добре работата, като се отдръпват от тези много скъпи хора, които не са донесли очакваните резултати и са оттеглили офертата си, като са им предложили по-скромна“, казва пред Прес асосиейшън медия експертът. Според него сделката е много под предишните 100 милиона долара.
Представител на звездното семейство отказа да коментира финансовата рамка на договорката.
„Горди сме да продължим нашето партньорство с Нетфликс и да разширим съвместната си работа като включим и марката As Ever“, казва Меган.
Новата продукция включва втория сезон на шоуто на херцогинята „С любов, Меган“ по-късно този месец, както и специално издание, посветено на Коледа през декември. Компанията на Хари и Меган Archewell Productions ще работи и по документалния филм Masaka Kids, A Rhythm Within за децата сираци в региона Масака на Уганда, където „все още витаят сенките на кризата от ХИВ/СПИН“.
Прочети цялата публикация




Принц Хари няма да се срещне с баща си по време на посещението му в САЩ
Холивудският елит започна масово да избягва Меган и Хари
Меган Маркъл и принц Хари може да се разделят с Netflix
Принц Хари и Меган Маркъл снимат нов сериал за Нетфликс
Меган Маркъл разпродава носените си дрехи
Принц Хари призна за психотерапия, Меган влезе в "MasterChef"
Кралица Елизабет II забавлявала близките си с имитация на Мелания Тръмп
Изненада в ефира: Меган Маркъл участва в кулинарно предаване в Австралия
Появиха се нови твърдения за напрежение между Меган Маркъл и кралица Елизабет II
Кралица Елизабет II отправила строг ултиматум към принц Хари преди оттеглянето му
Гласът на Путин: Русия възприема положително изявленията на Румен Радев за диалог с Москва
Ким Кардашиян – нова роля на Бродуей
Александър Василев отпадна в първия кръг на турнир в Рим
Ел Класико: Барселона и Реал Мадрид се изправят в решаващ сблъсък на 10 май
Почина Красимир Райдовски - говорител на правителството на Жан Виденов
УС на ДФЗ отпуска 256 хил. евро за борба с доматения молец - Tuta absoluta
Независимо от раздора: АНС вече използва Mythos
44-годишната Натали Портман обяви, че е бременна с трето дете
Израел осуетил план на Иран за атака срещу нефтопровода Баку-Джейхан
Радостин Василев: Тепърва идва времето на МЕЧ