Три важни български битки на ринга в Ливърпул днес

Световното първенство по бокс навлиза в кулминационната си фаза. Трима българи ще се качат на ринга днес в Ливърпул в търсене на нови бляскави победи и радостни мигове.
Програмата за националите ни ще открие Семион Болдирев. 19-годишният дебютант, бронзов медалист от Световното първенство за младежи, ще опита да осигури трети медал за България от шампионата на планетата. На 1/4-финалната фаза той ще се изправи срещу фаворита на домакините Тийгън Стот. Мачът в категория до 85 килограма ще се проведе около 16:15 часа.
Във вечерната програма настъпват и битките за място на финал. 7-кратният европейски шампион за юноши, младежи и мъже до 23 години Радослав Росенов ще опита да направи още една стъпка към реализиране на мечтата. В категория до 60 килограма русенецът, само на 21 години, ще боксира с бразилеца Габриел де Оливейра. Съперникът му е победител от последните три издания на Световната купа на World boxing. Полуфиналът е предвиден да започне около 21:45 часа.
Веднага след този мач на ринга ще се качи и Рами Киуан. Европейският ни шампион го очаква битка с местната надежда Калъм Мейкин. 25-годишният българин и съперникът му от Англия ще боксират за място на финал в категория до 75 килограма.
Може да проследите срещите от Световното първенство в Ливърпул пряко в ефира на РИНГ и по Voyo.
Прочети цялата публикация




6 април 1941 г. От България Третият Райх едновременно напада Югославия и Гърция
Олимпиакос и Александър Везенков триумфираха над Апоел Тел Авив в София
Велики четвъртък е – най-важният ден от Страстната седмица
Ламин Ямал напусна терена бесен, Флик го защити: Какво се случи след драмата Атлетико – Барселона? (ВИДЕО)
Срам за Арсенал с марка Чемпиъншип! Саутхамптън изхвърли "артилеристите" от ФА Къп
Нова конституция за справедлив, силен и проспериращ Казахстан
Деспина Ванди с откровена изповед: Децата за мен са по-важни от музиката (ВИДЕО)
ПСЖ и Ланс ще решават титлата във Франция през май – ключовият сблъсък бе преместен заради Шампионската лига
Асоциацията на професионалните фотографи (АПФ) отбелязва своята 10-годишнина
Светът никога не е бил толкова близо до енергиен колапс
Трагедия: Смърт на известен треньор разтърси полския футбол
НА ЖИВО: Славия 1:0 Септември
Раздадоха награди в "Овча купел" преди Славия - Септември (видео)
Малките земеделски стопани получиха по-рано от обявените срокове над 7,5 млн. евро
МЗХ: Незаконният риболов в язовир „Мандра“ продължава въпреки постоянните проверки
"Не си играйте с нас": Джей Ди Ванс предупреди Иран от самолета за Исламабад
Отец Лазар: Великден не трябва да се възприема основно като време за трапеза и физическа храна, а като духовно преживяване
Силни геомагнитни бури през идните дни
Джей Ди Ванс предупреди Иран да не „си играе“ със САЩ