Земетресение със сила 7,8 по Рихтер удари Камчатка, предупреждават за цунами

Ново мощно земетресение разтърси полуостров Камчатка в далечния Изток на Русия.
Европейско-средиземноморският сеизмологичен център е регистрирал трус със сила от 7,8 по Рихтер малко преди 7:00 часа тази сутрин местно време (около 22:00 българско време).
Епицентърът е регистриран на 125 километра североизточно от град Петропавловск-Камчатски.
"Днес цяла Камчатка се събуди едновременно, към 7:00 ч. сутринта. Беше доста силно земетресение. Експертите все още оценяват точния магнитуд, но той ще да е между 7,4 и 7,8, някъде в този диапазон. Това е един от поредица вторични трусове, които продължават от 30 юли насам; вече имахме около 2000. И в този смисъл то действително беше доста силно", коментира губернаторът на Камчатския край Владимир Солодов пред телевизия "Россия-24", цитиран от БТА.
Губернаторът увери, че всички аварийни служби са в повишена готовност и призова населението да запази спокойствие и да следва указанията на властите.
Според регионалния министър на извънредните ситуации Сергей Лебедев вълна с височина приблизително 30 см е навлязла в устието на река Наличево.
Вторичните трусове продължават, като голяма част от тях са със сила от над 4,5 по Рихтер.
В последните месеци в региона на полуостров Камчатка има изключително силна сеизмична активност.
Прочети цялата публикация



Девет основни теми, които определиха първата година от втория мандат на Тръмп
Любомир Аламанов: Тази кампания ще е много тежка. Политизирайте се. Иначе политиците ще ви откраднат и тези избори!
Земетресение с магнитуд 6,0 по скалата на Рихтер удари Курилските острови
Силен трус от 6,5 по Рихтер регистрираха край Вануату
Торнадо удари Корфу
САЩ разположиха военни сили в Нигерия
Мирният план на Тръмп за Украйна е стратегическа възможност за Европа
Белият дом не иска да рискува с продължителна война! Доналд Тръмп търси варианти за действие срещу Техеран
От последните минути: Земетресение край Бургас! Усетено е от хора със слаби нерви и разклатено здраве
След Венецуела идва ли редът на Куба?
Едно наум: Митрополит проповядва в с. Българи срещу сектантите, водещи война с българската идентичност
Брюж и Атлетико Мадрид не се победиха в голово шоу
Арсенал загуби точки срещу последния с късен гол
Уулвърхемптън - Арсенал 2:2 /репортаж/
Бодьо/Глимт шокира Интер и взе добър аванс преди реванша
Уулвс изравни с автогол на Калафиори в добавеното време
Бодьо/Глимт шокира Интер
КУЛТЪТ „ПЕТРОХАН“: Камерите разкриха зловещи поклони преди смъртта! (ВИДЕО)
Милан се пропука срещу Комо на Фабрегас
По предложение на „Възраждане“ регистърът на педофилите ще стане публичен