Министърът на вътрешните работи Даниел Митов проведе работна среща с представители на „Мета“
Министърът на вътрешните работи Даниел Митов се срещна в София с представители на „Мета“ – компанията, която стои зад платформите Facebook, Instagram, WhatsApp и Threads.
В срещата участваха Витния Салдава – ръководител „Публични политики“ за България, Румъния и Балтийските държави, и Ахмед Разек – технически експерт на „Мета“. От българска страна присъстваха и експерти от дирекция „Киберпрестъпност“ на ГДБОП.
По време на разговора бяха обсъдени ключови теми, свързани с европейската регулаторна рамка за онлайн сигурност, включително предложението за регламент относно превенцията и борбата със сексуалното насилие над деца в интернет (CSAM Scanning Proposal).
България последователно подкрепя инициативи, насочени към защита на децата онлайн, като същевременно поставя акцент върху необходимия баланс между сигурността, защитата на личните данни и основните права на гражданите. В хода на дискусията бе подчертано, че новите технологии и законодателните регулации трябва да се развиват ръка за ръка. Нужен е постоянен диалог между институциите и технологичните компании, така че политиките да бъдат едновременно ефективни, приложими и защитни за гражданите.
Двете страни се обединиха около необходимостта от по-тясно партньорство за справяне с рисковете в дигиталната среда, включително киберпрестъпленията, разпространението на дезинформация и онлайн злоупотребите.




Убийството на 23-годишен националист предизвика високо напрежение между Франция и Италия
„Петрохан“ влиза в парламента: МВР и МОСВ на изслушване
Министър Дечев ще проведе среща с разследващите случаите "Петрохан" и "Околчица"
Нов кръг от преговори за Украйна може да се проведе в Женева на 26 февруари
Зеленски наредил разработването на военен план за още три години
България и Гърция планират общо бъдеще на голяма бизнес среща в София
"Стига трупове, стига лъжи! Митов и Сарафов вън!". Граждани с протес пред МВР поискаха оставки
И Москва поиска гаранции за сигурност в мирното споразумение за Украйна
Института за пътна безопасност към Митов: МВР административно заличава вече отчетени смъртни случаи
Института за пътна безопасност към Митов: МВР административно заличава вече отчетени смъртни случаи
Байерн Мюнхен унищожи Аталанта и превърна реванша в протоколен
Скъп петрол! Кoи дъpжaви ще спечелят най-много
Фики подкара „Ламборгини Темерарио“ за половин милион
Aвтобус се запали в Швейцария, има загинали
Европейската космическа агенция анализира данните от метеор, паднал над Европа
Близо 380 чуждестранни наблюдатели на референдума за нова конституция в Казахстан
Защо печалбата на "Фолксваген" се срина почти наполовина
Лука Дончич отнесе глоба от 50 000 долара заради жест