Първият от над 10 години, който удължава договора си с Левски

В последните години, при това вече не малко, си е истинско събитие треньор на Левски да запази поста за повече от един сезон, камо ли да подпише нов договор. Е, последният преди Хулио Веласкес, удължавал контракта си с клуба, е Николай Митов, пише "Тема спорт".
При това преди повече от 10 лета – през лятото на 2013-а. Онази пролет той пое състава от освободения Илиан Илиев. Въпреки, че сините загубиха титлата в последния кръг срещу Славия (1:1) и финала за купата от Берое, временният наставник получи постоянен договор. Но той бе уволнен малко след старта на следващата кампания, когато отборът отпадна от казахстанския Иртиш в Европа.
Иначе от първия престой на Станимир Стоилов на „Герена“ – 1 юни 2004-а до 6 май 2008-а, никой не е парафирал дългосрочен контракт, и не го е изпълнявал.
Всъщност в последните 15 години – от сезон 2010/11 насам, само двама наставници са изкарвали пълна кампания със сините. Тогава го прави Ясен Петров. А през 2023/24 това постига и Николай Костов. Който уж щеше да получи нов контракт, но в крайна сметка трябваше да си търси нова работа.
Прочети цялата публикация



Путин може да бъде победен, но Европа няма повече време за губене
Атанас Караиванов коментира жребия за Купа на България
Въоръжаването не е избор, а необходимост, заяви румънският президент
Работническо недоволство на реконструиращия се „Камп Ноу“ – протестиращи настояват за справедливост
Внук на последния руски император: Воювах в Донбас, за да спечеля правото да бъде руснак
Ядрени опити - защо бяха прекратени, защо могат да бъдат възобновени и кой притежава ядрени оръжия
Папата канонизира за светец свещеник, продал душата си на дявола
Обрат в десетилетната политика на САЩ: Тръмп нареди на Пентагона да започне изпитания на ядрени оръжия
"Буревестник": какво се знае за "уникалната" ракета на Русия
За Деня на будителите: Христо Панев рисува дома на поетесата Ваня Петкова
Потребителите виждат сгъстяващи се финансови облаци и инфлация
Германският началник на отбраната: Русия не трябва да допуска, че може да победи НАТО
„Немски модел“ или „тайна комисия“ – как управляващи и опозиция видяха казуса с „Лукойл“
„Лукойл Нефтохим Бургас“ ще спре ли да работи след 2 седмици?
Община Стара Загора и БЧК подкрепиха семейство, останало без дом заради пожар
Полша ще прави обучение по отбрана за граждани
Преследване с над 160 км/ч: Автомобилът с мигрантите бил неконтрулируем при опит да се избегне шипова лента от водача
Полските въоръжени сили планират обучение по отбрана за 400 000 граждани догодина
КапитaлНО | От този бюджет всички ще загубят
Заплаха със скорост 16 000 км/ч. Трима китайски тайконавти заседнаха в станцията Тянгун