Захарова: Готвим се за срещата с Тръмп в Будапеща, със Зеленски всичко е ясно
Володимир Зеленски е на каишката на Брюксел, заяви в интервю за ТАСС говорителят на руското външно министерство Мария Захарова, коментирайки срещата на върха между САЩ и Украйна. „Той не само е напълно зависим, той е на дистанционно управление от тази военна група. Те измислят различни формули, измислят различни трикове, някои формати, някои конференции. Но всичко това е само за да се прикрие тази ескалация“, отбеляза тя. В същото време, както подчерта Захарова, определени сили в света залагат на ескалация. „Някои не могат да понесат нормална, честна конкуренция, някои искат да печелят пари от кръвопролития, някои искат да решат собствените си непосредствени проблеми, а някои не са независими при вземането на решения. Това са хората, които съставляват тази военна партия. А що се отнася до Зеленски, всичко е ясно“, заключи тя.
Руските дипломати провеждат „много задълбочена и наистина сериозна“ работа по подготовката за срещата между руския и американския президент Владимир Путин и Доналд Тръмп, заяви говорителят на руското външно министерство.
„Контактът между Путин и Тръмп се състоя и беше коментиран от президентската администрация. Г-н Ушаков информира подробно за него. След тези контакти ръководителите на руското и унгарското външно министерство също се срещнаха, за да се подготвят за събитието“, каза тя.
„Работата се извършва и по дипломатически канали на различни нива. Това е обобщение на задълбочената и наистина сериозна работа, която руските дипломати и тези, натоварени с подготовката на посещението и срещата, извършват в момента“, подчерта дипломатът.
Прочети цялата публикация



Иво Инджев: Да питаме на 24 февруари на площада чия е България и да отговорим: “не е на Радев”
Зеленски към Путин: Ела в Киев, ако посмееш
Путин и Тръмп намериха общ език - нека пазарлъците започнат
Русия: Териториалните въпроси имат фундаментално значение при преговорите за Украйна
Двойственият подход на Тръмп спрямо Путин
Володимир Зеленски: Предстоят тристранни преговори със САЩ и Русия в ОАЕ, вероятно за територии
Бъдещият президент на Турция - пак с фамилия Ердоган?
След срещата Дания-САЩ за Гренландия: Противоречията "остават фундаментални" ВИДЕО
За избягване на безпрецедентна криза в НАТО! Европа иска сделка с Тръмп за Гренландия
Икономиката надделява над морала в новия свят на Тръмп
Чарлийз Терон отправи силно послание за мир на откриването на Олимпийските игри
Светът е Олимпиада: открити са XXV Зимни олимпийски игри
Лийдс - Нотингам Форест 3:1 /репортаж/
Лоренцо Лука върна едно попадение за Нотингам Форест
Младите мъже от с. Добърско дариха събраната сума от Богоявление за лечението на своя съгражданка
Милано-Кортина посрещна света: Президентът на Италия Серджо Матарела даде старт на XXV Зимни олимпийски игри
Правен експерт: Сарафов е учил за жандарм в Симеоново
Оставиха в ареста 22-годишен кюстендилец, държал канабис и амфетамин