Шон Пен се снима във филм за войната в Украйна за 1 долар хонорар

Холивудската звезда Шон Пен участва в украинския филм „War Through the Eyes of Animals“ („Войната през погледа на животните“) – антология, която разказва за войната в Украйна през перспективата на животни, засегнати от конфликта. Лентата се състои от седем киноновели, всяка със самостоятелна история – за заек, крава, котка и други животни, а сценарият стъпва върху реални събития, допълнени с художествена интерпретация.
Продуцентът Олег Кохан обяснява, че целта на филма е чрез съчувствие към животните да се привлече вниманието към украинската тема и да се представи пред света как живеят хората във война и за какво се борят. По думите му идеята не е да се предизвиква съжаление, а чрез изкуството да се разкаже историята на страната по начин, който задържа зрителя и му дава повод за размисъл.
Шон Пен се включва в една от новелите, в която играе американски продуцент. Кохан подчертава, че образът му е органично вписан в сюжета, а не е военен персонаж или героизирана фигура. Актьорът поискал да участва срещу символичен хонорар от 1 долар, което според продуцентския екип е жест на подкрепа към украинското кино и кауза, свързана с мира.
Продуцентите признават, че още при промотирането на първите три новели става ясно, че фестивалите проявяват интерес, но дистрибуторите, кината и стрийминг платформите са по-предпазливи към проекти за война. В този контекст привличането на световно известен актьор като Шон Пен е и стратегически ход за засилване на международното внимание към филма.
Саундтракът на „Войната през погледа на животните“ включва песен на групата Imagine Dragons, която от началото на пълномащабната война открито подкрепя Украйна и участва в благотворителни инициативи в помощ на страната. Част от снимките са реализирани както в САЩ, така и в Украйна, включително в райони близо до реални бойни действия и в зони, свързани с природни резервати и уязвими екосистеми.
По думите на Кохан, при създаването на лентата са спазени всички изисквания за хуманно отношение към животните и по време на снимките никое от тях не е пострадало. Премиерата на филма се планира първо по фестивални линии, след което се търси по-широко международно разпространение.
Прочети цялата публикация



Експерт по Русия предупреждава: Европа преживява последната си година на мир
Филмът „Hamnet“ за младия Уилям Шекспир е големият победител на наградите „Златен глобус“
Някога Европа доминираше света, сега е жертва на велики сили
Лео, Шон Пен и Дел Торо ще получат наградата Hammond на фестивала в Санта Барбара
Отвъд мрежата. Свързочните войски на САЩ и бъдещето на военното дело
Орбан за помощта към Украйна: Американците имаха разума да се оттеглят в правилния момент
Турция на прага на глобалната системна трансформация
„Власт“ и „Пари“ – двете думи, които характеризират развитието на света (ВИДЕО+СНИМКИ)
Путин поиска нова архитектура на сигурността в Европа
2026 г. може да се окаже най-опасната година за света от 1945 г. насам
Старт на нов модел за военна служба, изпратиха първите 5000 повикавателни в Германия
Тежка катастрофа със загинал затвори пътя София - Варна
Бургазлия готви дрога край бургаските гробища
От последните минути! Блокирано е движението по важен път във Великотърновско!
Русе започва подготовка за мащабен протест заради АМ "Русе-Велико Търново"?
В село Росен: Спипаха шофьор зад волана на коктейл от наркотици
МВнР: България отбелязва рекорд за най-ниско ниво на откази за визи от САЩ
Арестуваха криминално проявен за производство на дрога в изоставена постройка в „Изгрев“
Все по-малко откази за визи на българите за САЩ