Доналд Тръмп върна на работа прогонения от Холивуд режисьор на „Час пик“ за четвърта част

Режисьорът Брет Ратнър, който в продължение на години беше отстранен от Холивуд след множество обвинения в сексуално посегателство, подготвя завръщане в индустрията с нов филм от поредицата „Час пик“. Проектът, дълго време смятан за блокиран, отново е в развитие и получава подкрепа от ключови фигури в американския политически и бизнес елит.
По информация на източници от филмовата индустрия, бившият президент Доналд Тръмп е изиграл съществена роля във възкресяването на проекта, като лично е съдействал за контактите между Ратнър и милиардера Лари Елисън, основен акционер в Paramount Skydance. След тези разговори студиото е осигурило първоначално финансиране, а Warner Bros. се включва като партньор по разпространението.
В същото време Ратнър вече е приключил работа и по документален филм за Мелания Тръмп с бюджет около 40 млн. долара. Връзката между двата проекта не е коментирана официално, но според наблюдатели тя подчертава пренареждането на съюзите около режисьора след дългия му период на отсъствие от киното.
Първите три филма от „Час пик“, излезли между 1998 и 2007 г., събраха над 850 млн. долара в световния бокс офис и превърнаха франчайза в един от най-разпознаваемите екшън-комедийни проекти от края на 90-те. След обвиненията срещу Ратнър обаче нито едно голямо студио не беше готово да работи с него.
Настоящото развитие показва промяна в позициите. Заедно с подкрепата от страна на Тръмп, режисьорът получава публично одобрение и от актьорите Силвестър Сталоун, Джон Войт и Мел Гибсън, които в последните години играят активна роля в подкрепа на консервативни фигури в Холивуд.
Критични коментари не липсват. Според редица наблюдатели интересът към четвърти филм от поредицата е ограничен, а част от международните медии отбелязват, че ако публиката действително е желаела продължение, то би било реализирано много по-рано.
Прочети цялата публикация



Христофор Караджов: Американската демокрация може да не преживее следващите 3 години
Украйна и Русия не постигнаха споразумение по ключовите въпроси
4 години „Киев за 3 дни“ - паритетът между Москва, Киев, Вашингтон и Брюксел
Радост в Техеран след съобщенията, че Али Хаменей е убит ВИДЕО
Три варианта: какво ще се случи след изборите през април?
Американска военна база в центъра на Газа? Мястото е предвидено като център за бъдещите Международни стабилизационни сили
Пет часа в Женева! Делегациите на Украйна, САЩ и Русия приключиха първата част от преговорите в Швейцария
Техеран: Постигнат е напредък в ядрените преговори със САЩ
Иво Сиромахов: "Животът е пълен със сюжети за кино.“
Санкциите на САЩ срещу Русия зависят от преговорите за мир. Тръмп поиска нов договор за свиване на ядрените арсенали
Пролет е. Яжте тези храни, за да си набавите магнезий
Украйна ще остане без пари, преди Унгария да остане без петрол
Защитен ли е пазарът на луксозни коли от китайското производство?
Загадките в биографиите на Христо Ботев и Васил Левски
"Посветени" дадоха съвети на жена, повръщаща при орален секс
Откриха човешки кости край село Понор
Най-красивата кола в света за сватбата на Ф1-пилот: ФОТО НА ДЕНЯ
Макрон изпрати ядрен самолетоносач в Средиземно море
Свят му се зави на света около нападателната отбрана на Тръмп
Иран още не е използвал най-модерното си оръжие