Диана Дамянова: По време на сглобката ППДБ са „ръкоположили” Пеевски в кабинета на Тодор Живков

Разбрах!!!
По време на сглобката ППДБ са „ръкоположили” Пеевски в кабинета на Тодор Живков. По свидетелства на очевидци.
Днес, ДБПП си оттеглят ръкополагането и втората победа за два дни е постигната. Това обобщи във "Фейсбук" Диана Дамянова.
1.Ще работим с удължителен бюджет , в който ПП за да не скъсат напълно с държавните чиновници, вкараха спорното положение за индексация за тях с размера на инфлацията, въпреки че всяко автоматично индексиране е порочно. Ще се забавят, или пък никога няма да пристигнат очакваните плащания към редица хора в държавата, но това поиска и това получи протеста.
2. Пеевски, загубил подкрепата от ППДБ, взе че изчезна от кабинета.
Това бе определено от онзи, дето ще ни раздава юмруци /не ритници, че те са двама и са малко различни/ като завиране в ъгъла.
Сега остана протестът да реши набързо въпроса с охраната на Борисов и Пеевски,/ може Мирчев да отиде да се сбие с комисията, дето ги решава тези неща/.
Остана и най-важното, кога и как ще се провеждат изборите.
Кога, зависи най-вече от новия „спасител”, който ще трябва да реши дали ще „скача” или ще си кюти до края на мандата и после ще излезе като нормалните политически сили.
От това което се вижда до сега, най-прилича да бави възможно най-дълго, а така и да изпълни неповторимото по своята оригиналност искане да няма сняг по улиците, когато се провеждат изборите /по Божанов/, както и прилича да се придържа /той-спасителят/ към максимата колкото по-зле, толкова по-добре. Сиреч, да остави няколко тура неуспешни избори и да се яви в цял ръст. Ако рейтингът му по това време не се е оказал в унисон с тези на цялата политическа класа, а именно 10-тина процента.
И вторият въпрос, който остана площадът да реши е как да се проведат честни избори.
Изцяло машинно е мантра, която среща неодобрението на сериозна част от народонаселението, щото помните онези истории с флашките с именно тези машини.
Докато хартиеното гласуване среща неодобрението на още повече хора, а и там данните за злоупотреби са критично много.
ИТН ни информира, че първо избирателният закон вече е минал първо четене, второ че чрез него се поставя въпросът за "мъртвите" в избирателните списъци и трето, че те /ИТН/ предлагат хартиени бюлетини , отчетени със сканиращо устройство – или накратко, така както се гласува в почти всичките щати на САЩ.
Този модел запазва хартиените бюлетини за евентуално ръчно преброяване, навярно помните че такова скоро имаше в САЩ, но сборуванията се правят от машина /тук има вариации дали на място или в сканиращи центрове/ и човешка ръка, в смисъл на химикалка, не се докосва до бюлетината.
Така че единствения според мен демократичен вариант е да вървим по утъпкан път и да закупим /наемем/ необходимата техника.
С това и задачите на протеста трябва да се считат за изпълнени, една по една.
Следва протестът да отиде и да гласува, защото предишните протести не отидоха.
Следва също избраните политически сили да намерят сили и потърсят компромис по пътя на преучредяване на държавицата ни.
И това ще стане.
По-нататък.
За съжаление сред серия от избори, всеки от които ще ни отдалечава от европейските стандарти на живот.
Прочети цялата публикация



Илиян Василев: Пируетите на ИТН заразиха и правителството на Румен Радев
Огнян Минчев: През Третото българско царство българската войска е гарант за стабилността на държавата
Дъщерята на Тодор Славков блесна по време на церемонията по повторното откриване на асамблеята "Знаме на мира"
Диана Дамянова: Рано е да се каже що за власт имаме
Диана Дамянова: Дайте Евровизията на София! ВЕДНАГА!
Александър Везенков за успеха на Дара на Евровизия: „Направо ги разбихме!“
Последната надежда на лейбъристите: кой е Анди Бърнам?
Обрат в Лондон: Очаква се Киър Стармър да обяви оставката си днес под огромен натиск
Връчиха 15-тите Юбилейни награди Media and Art Awards 2026
Защо полският президент отнема Ордена на Белия орел на Зеленски точно сега?
Откриха мъртви две малки деца в кола на паркинг във Франция
Новият директор на Пирин, Г. Калпакчиев: Не съм собственик на клуба, а кандидат-купувач, одитът ще реши дали сделката ще се случи
Космическа "детска градина": "Джеймс Уеб" с ново изображение на звезди в Молекулярния облак на Орион (СНИМКА)
Джорджина Родригес разгорещи социалните мрежи с нова фотосесия в басейн
Нетаняху: Израелската армия има пълна свобода на действие в Южен Ливан
Героят Меси: Наслаждавам се на момента и виждам докъде можем да стигнем заедно
"Тераса на нощно кафене": Детайлите, които разкриват гения на оригиналната „звездна нощ“ на Ван Гог
Семейната сага на Бекъм: Нови обрати и опити за помирение
Защо Зеленски заплашва с удари Беларус и какво значи това