Капитанът на Левски Цунами официално премина в Ъгдър

Левски се раздели с капитана си Цунами, който вече е част от турския втородивизионен тим Ъгдър. Трансферът бе потвърден от столичния клуб, с което слага край на престоя на бразилеца на „Герена“.
Още преди няколко дни наставникът на „сините“ Хулио Веласкес загатна за предстоящата раздяла, а днес всичко стана факт.
Цунами, който през 2024 година носеше капитанската лента, оставя след себе си впечатляваща статистика – 139 двубоя и 8 попадения във всички надпревари с екипа на Левски.
Феновете на Левски ще запомнят бразилския защитник с борбения му дух и отдадеността на терена.
Ето какво написаха от клуба:
"ПФК „Левски“ трансферира защитника Вендерсон Цунами в турския клуб „Ъгдър“.
Бразилският бранител се присъедини към „Левски“ на 23 ноември 2021 година и направи своя дебют със синята фланелка на 19 февруари 2022 година.
С екипа на „Левски“ записа 139 мача и отбеляза 8 гола във всички турнири. Носител е на Купата на България през 2022 година, а от началото на 2024 година бе капитан на отбора.
Ръководството, спортно-техническият щаб, футболистите и служителите на ПФК „Левски“ благодарят на Цунами за професионализма и всеотдайността му със синия екип и му пожелават много здраве, както и лични и професионални успехи."
Прочети цялата публикация




Цунами със специална благодарност към Станимир Стоилов
Отборът на Фабрегас с интерес към основен защитник на Левски
Левски привлича нападател на Локомотив (Пловдив), сделката за 500 000 евро ще е готова до часове
Ъъдър представи Цунами с ефектно видео
Пламен Андреев има нов отбор
Цунами на прага на трансфер в Турция – Хулио Веласкес потвърди новината
Левски се разделя с Цунами
Бреговата охрана на САЩ изведе капитана на отвлечения танкер „Маринера“ и помощника му от Обединеното кралство
Михаела Маринова пусна нова песен, с която отива на втори кръг от селекцията за "Евровизия" (ВИДЕО)
Два дни почивка за ЦСКА
20% от учениците в Пловдив са болни
Айнщайн го нарече „призрачно действие“: Сега то ще помогне за създаването на най-точния часовник в историята
Звезда на Тотнъм претърпя автомобилна катастрофа
Бурята "Джоузеф" причини смърт, затваряне на пътища и наводнения в Испания
Филип Глас се оттегли от Център „Тръмп и Кенеди“
Витамин C помага за намаляване на стреса и кортизола
Остават 85 секунди до Апокалипсиса
НИМХ с подробна прогноза до края на седмицата: Температурите падат, идва сняг
Приятелят на Дженифър Анистън проговори как всичко между тях е започнало
Керемедчиев за "Съвета за мир": Участието на България по-скоро е формално