Националният отбор на България по футбол на турнир в Индонезия през март

Националният отбор на България по футбол ще участва във второто издание на турнира FIFA Series. То ще се проведе между 23-31 март 2026 година.Избраниците на селекционера Александър Димитров ще пътуват до Индонезия, която ще бъде домакин на турнира, в който "лъвовете" ще бъдат разпределени. Очаква се това да бъде потвъдено и официално скоро.
Същестуваваше вероятност, при която България също да бъде домакин на група от FIFA Series, като мачовете да се проведат в Пловдив. В крайна сметка за такива бяха определени 9 други страни - Индонезия, Австралия, Азербайджан, Казахстан, Мавриций, Нова Зеландия, Пуерто Рико, Руанда и Узбекистан.
Към момента потвърдено участие в групата в Индонезия има и Сейнт Китс и Невис. Очаква се да бъде обявено това на България, както и още една държава.
Любопитното е, че селекционерът Александър Димитров ще се завърне в страната, в която е преминала част от кариерата му като футболист и треньор. Между 2003 и 2006 година той играе за Персипура. След това е помощник треньор в този клуб, както и в националния отбор на Индонезия.
FIFA Series е турнир, който се организира от FIFA. В него се взима участие с покана. Сериите включват приятелски мачове между национални отбори от различни континентални конфедерации. Крайната цел на световната централа е да помогне за глобализирането на футбола чрез срещи между опоненти от различни континенти, които трудно биха се изправили един срещу друг в официален мач.
България вече участва в дебютното издание на FIFA Series. През март 2024 г. играхме на турнир в Азербайджан, където победихме Танзания с 1:0 и направихме равенство 1:1 срещу домакините. В групата беше още и Монголия.
Прочети цялата публикация



Мениджърът на Лийдс: Обичам Илия Груев, той е фантастичен
БФ Борба отправи покана към състезателите на ЦСКА
Пламен Илиев обяви раздяла с Черно море
ЦСКА празнува 44 години от историческата победа над Ливърпул – незабравена вечер за българския футбол
Треньорът на Лудогорец: Не само Левски е в битката за титлата, ако спечелим всички мачове, имаме шанс
Откриха паметна плоча в чест на Георги Попов – Тумби в Пловдив
Александър Везенков все още извън игра за Олимпиакос заради упорита травма
Синът на Петър Хубчев разкри информация за състоянието му
България U17 ще домакинства в Пловдив и Пазарджик
Ясен е състава за важните квалификации на България, имаме играчи от Вердер и Болоня
"Колкото по-голяма, толкова по-добре" – САЩ ще имат златна монета с Тръмп
Полицаи изнасят бидони с дрога от апартамент в Бургас
Щастливото продължение на историята за Пънч: Маймунката вече си има гадже (ВИДЕО)
Успя ли Тръмп най-накрая да обедини Европа?
Кевин Спейси е постигнал извънсъдебно споразумение по обвинения в Лондон
Voice of America: Кари Лейк си отива, 1042 служители се връщат на работа
Проучване разкрива тревожни данни за психичното здраве на майките у нас
Зеленски: Екип от преговарящи замина за САЩ
Швеция ще задължи супермаркети и аптеки да приемат плащания в брой: най-лошият сценарий е война
Пълна зала. Голям екран. Истинско кино: Бургас откри „София филм фест на брега“