Най-малко 19 души са загинали в резултат на горски пожари в южната част на Чили ВИДЕО
Най-малко 19 души са загинали в резултат на горски пожари в южната част на Чили, обяви министърът на вътрешните работи Алваро Елизалде на 19 януари.
„Към днешна дата имаме информация за 19 смъртни случая, а 630 души са настанени във временни убежища“, каза той на пресконференция, излъчена в YouTube канала на Националната служба за управление на бедствията.
Пожарите са унищожили най-малко 325 домове. Броят на пострадалите жители се оценява на над 1 500. В няколко общности е наредена евакуация. Националната горска корпорация на Чили съобщи, че към понеделник вечерта пожарникарите все още се борят с 31 пожара, като общо са изгорели над 32 600 хектара.
Силните пожари започнаха на 17 януари на фона на сухо и горещо време. Най-сериозните пожари са регистрирани в регионите Био-Био и Нюбъл, където е обявено извънредно положение.
Прочети цялата публикация



Деца са загинали при израелски удари в южната част на Ливан
Русия отмъсти с "Орешник" за жертвите в Старобелск (ВИДЕО)
Техеран: "Хизбула" отхвърли примирието! Настоява израелската армия да се изтегли до предвоенните си позиции в Ливан
Русия атакува масирано Украйна с дронове и ракети. Петима убити в Днепър, един загинал в Киев
Израел ликвидира новия лидер на „Хамас“ и нареди незабавна евакуация
Най-малко 31 жертви след израелски удари в Ливан въпреки примирието
47 станаха жертвите на атентатора-камикадзе от пътническия влак в Пакистан ВИДЕО
Земетресение в Китай: Двама души загинаха, а 7 000 са евакуирани
Израелски удари в Газа взеха най-малко четири жертви
Киев удари Санкт Петербург, недостиг на бензин в Луганск
Среднощен пожар в апартамент Благоевград вдигна огнеборците на крак /Снимки/
Швеция и Гърция не излъчиха победител в зрелище с четири гола
Царево разширява зоните за безплатно паркиране през лято 2026
В СНИМКИ: Ирак спря Испания насред Ла Коруня
Гръцката звезда Иви Адаму ще бъде голямата изненада на Рибен фест 2026
Международна академия по лидерство събра бъдещи лидери в Синеморец
Двама българи задържани край „Кулата–Промахон“ с контрабандни пестициди в автобус
Пълен обрат за Кот д'Ивоар
Изтекли показания на Гайтански: Доган го принуждавал да му дава десетки милиони, купил му луксозна яхта