Олимпиакос и Александър Везенков се класираха за финала на Купата на Гърция

Александър Везенков и неговият Олимпиакос демонстрираха класа и безапелационно се наложиха над Маруси с категоричното 91:67 в полуфиналния сблъсък за Купата на Гърция, игран в Ираклион. Така "червено-белите" от Пирея си осигуриха място във финалната битка за трофея, където ще се изправят срещу победителя от двубоя между Панатинайкос и Ираклис.
Българската звезда Александър Везенков отново блесна на паркета, като се превърна в най-резултатния играч за своя тим. За 24 минути на терена той наниза 16 точки, овладя две борби, подаде две асистенции и открадна три топки, доказвайки за пореден път лидерските си качества.
Костас Папаниколау също се отличи с 12 точки, три борби и три асистенции, допринасяйки за убедителния успех на Олимпиакос.
Финалът на Купата на Гърция ще се проведе на 21 февруари, събота, когато Везенков и съотборниците му ще имат възможност да се реваншират за миналогодишната загуба и да се борят за престижния трофей.
Прочети цялата публикация



Олимпиакос триумфира над АЕК и се класира за полуфиналите на Купата на Гърция – Везенков пак блести
Везенков MVP, "Олимпиакос" на полуфинал за купата на Гърция
18-а поредна победа! Везенков и Олимпиакос нямат спирка в Гърция
Скандал с Везенков в Гърция
Везенков след успеха над Цървена звезда: Беше труден мач
Олимпиакос триумфира над Цървена звезда в зрелищен сблъсък, Везенков отново с впечатляващо представяне
Албания, Косово и още три държави дават войски за мира в Газа
Роля без лице, но с огромна тежест: Най-голямото изпитание в кариерата на Скарлет Йохансон
Русия прие закон, който позволява спиране на интернет в цялата страна
Инициативата "Дай глас" търси нов път към по-висока избирателна активност
Тибо Куртоа стана партньор с Новак Джокович, Фелипе Маса и Кевин Магнусен
Експерти: България не съществуваше на картата на много чуждестранни инвеститори и те сега я откриват
Цветлин Йовчев: Кабинетът пресъздава възможностите за коалиция между ПП-ДБ и президента
Екатерина Асенова: Призовавам работниците да сигнализират, когато не се осигуряват достойни условия на труд и когато работят без трудов договор
Николай Василев: Служебните правителства по принцип са резервна гума
Първото за сезона брадато лешоядче се излюпи в Спасителния център на „Зелени Балкани”