DARA ще представи България на „Евровизия 2026“ с песента „Bangaranga“ (ВИДЕО)
DARA ще представи България на „Евровизия 2026“ с песента „Bangaranga“ на 14 май по време на втория полуфинал на конкурса във Виена. В предаването „Денят започва с Георги Любенов“ по БНТ 1 в неделя, 1 март, DARA ще разкрие подробности около създаването на песента „Bangaranga“.
По време на шоуто от финалния етап на националната селекция на Българската национална телевизия DARA представи три песни – „This is me“, „Curse“ и „Bangaranga“. Те бяха написани специално за участието ѝ на „Евровизия 2026“, като за тяхното представяне предварително бяха подготвени сценография, визуални ефекти и хореография.
Автори на музиката и текста на „Bangaranga“ са: Анн Джудит Уик (Anne Judith Wik), Кристиан Торсеа (Cristian Tarcea - Monoir), Дарина Йотова - DARA, Димитрис Контопулос (Dimitris Kontopoulos). Песента беше избрана чрез комбиниран вот – на жури (Богдана Карадочева, Тони Димитрова, Нина Николина, Васил Петров, Криско, Любо Киров, Милен Митев, Петър Дундаков, Руши и вокалният педагог от Гърция Виктория Халкити) и на зрителите, гласували през платформата eurovision2026.bg.
Гост-изпълнители в шоуто на финала на националната селекция за избор на песен по БНТ 1 бяха две международни участнички в „Евровизия“. Eva Marija, която е финалистът на Люксембург, изпълни песента „Mother Nature“, с която ще представи страната си във Виена. В България пристигна и Senhit, която беше участникът на Сан Марино в „Евровизия“ през 2021 г. Deep Zone Project изпълниха песента „Freedom To Love“ с участието на Rob Money от емблематичната група C-Block, а детската вокална група „Бон-Бон“ и тийнейджърите от B!ON бяха подготвили селекция от песни, изпълнявани на „Евровизия“ през годините.
Прочети цялата публикация



DARA представи официалното видео към песента за "Евровизия"
Излезе официалният клип към песента „Bangaranga“ на Дара за Евровизия (ВИДЕО)
„Bangaranga“ е най-гледаната песен сред всички на конкурса Евровизия 2026
„BANGARANGA“ с най-много гледания само за 48 часа
DARA ще представи България на "Евровизия 2026" с песента "Bangaranga"
Bangaranga е песента, с която Дара ще ни представя пред "Евровизия"
Вижте клипа на българската песен за "Евровизия 2026" - "Бангаранга"!
Нина Добрев дала идеята на Дара за Bangaranga (ВИДЕО)
"Бангаранга" е българската песен за "Евровизия 2026". Чуйте я!
Мона показа песента, с която искаше да представи България на "Евровизия" - „Давам“ (ВИДЕО)
Най-силната магнитна буря за последните два месеца обхвана Земята
Арда разби Септември като гост
Протест заради разбити пътища в Бургаско блокира основна отсечка към ж.к. „Меден Рудник“
Великобритания осъди "дръзките атаки" на Иран, които взеха на прицел базата Диего Гарсия
МВР глоби Димитър Бербатов за неправилно съхранение на личното му оръжие
Гласувай за Играч на мача ЦСКА 1948 - Локомотив София!
МВР глоби Димитър Бербатов заради пистолет в колата
Галерия в снимки: Септември - Арда 1:4, 27.кръг на efbet Лига
Най-силната магнитна буря за последните два месеца обхвана Земята
Синдром на Даун - когато предизвикателствата са в обществото, не в хромозомите