Доналд Тръмп отново предупреди Иран: Отворете незабавно Ормузкия проток

Президентът на САЩ Доналд Тръмп отправи поредно предупреждение към Иран да отвори Ормузкия проток, в противен случай рискува американски атаки срещу нефтените му кладенци и електроцентрали, съобщава "Ройтерс".
"Постигнат е голям напредък, но ако по някаква причина скоро не бъде постигнато споразумение, което вероятно ще стане, и ако Ормузкият проток не бъде незабавно "отворен за бизнес", ще завършим прекрасния си "престой" в Иран, като взривим и напълно унищожим всички техни електроцентрали, нефтени кладенци и остров Харг (и евентуално всички инсталации за обезсоляване!), които умишлено все още не сме "докоснали", написа американският лидер в социалните мрежи.
Той подчерта, че атаките ще бъдат разплата за "много" американски войници, убити от иранския режим през 47-те години на неговото "царуване на терора".
Президентът на САЩ отбеляза и че страната му е в "сериозни разговори" с "НОВ И ПО-РАЗУМЕН" режим.
Прочети цялата публикация



Тръмп заяви, че преговаря с „уважаван“ ирански лидер. Техеран отрече
Израел предупреди Иран, че атаките ще ескалират! Доналд Тръмп твърди, че преговорите за спиране на войната напредват
Тръмп заплашва Иран с "ад", Техеран иска репарации
Последен удар във войната срещу Иран! Пентагонът подготвя мащабен план за действие
Китай: Ситуацията в Близкия изток може да стане неконтролируема
Иран засили атаките си срещу петролни и газови обекти в Персийския залив, Израел атакува най-голямото находище в света
Заради Иран: как Мерц се обърна срещу Тръмп
Берлин отказа да се включи в защита на корабите в Ормузкия проток, Тръмп заплаши страните от НАТО с "много лошо бъдеще"
Държавите отговарят на искането на Тръмп да изпратят кораби в Ормузкия проток
Техеран: Няма пострадала петролна инфраструктура на остров Харг след американските удари
Спортни новини на NOVA (30.03.2026)
До 4 април се подава заявление за гласуване по настоящ адрес за предстоящите парламентарни избори
Футболен експерт: Роберто де Дзерби поема Тотнъм
Синоптик: Ще си натрупа доста сняг в Родопите
МВР отговори на Пеевски: Иван Анчев е спазил разпоредбите от Закона за Сметната палата!
МВР проверявало теч на информация към Ружа Игнатова
Украйна и България подписаха в Киев 10-годишно споразумение за сигурност
България и Украйна подписаха 10-годишно споразумение за сигурност