Световната банка отпусна 650 милиона долара на Румъния

Световната банка отпуска 650 милиона долара на Румъния, предаде румънската агенция Аджерпрес. Заемът е отпуснат с решение на Борда на изпълнителните директори вчера, предаде БТА.
Финансирането е в подкрепа на усилията на румънското правителство за затвърждаване на финансовата стабилност, развитието на частния сектор и създаването на работни места, се посочва в съобщението на международната финансова институция.
Според Световната банка заемът, чиято еврова равностойност е 544 милиона, ще създаде нови възможности за гражданите в критичен за румънската икономика момент.
Финансирането се насочва по две направления. Първото е за възстановяване на финансовата устойчивост по отношение на данъчната политика и публичните разходи с цел подкрепа на фискалната консолидация за постигане на бюджетен дефицит от 3 на сто от брутния вътрешен продукт до края на 2030 г. Парите по заема трябва да се насочат и към постигане на икономически ръст в частния сектор.
Прочети цялата публикация



Магистралата, заради която Черна гора едва не фалира
Световната №22 не даде шансове на Томова в Чарлстън
За пръв път от 11 г. Кание Уест се завръща на световната сцена
Дни преди атаката срещу Иран министърът на войната на САЩ е опитал да инвестира в компании от отбранителния сектор
Виктория Томова влезе в основната схема на турнира в Чарлстън
Засилване на несигурността! Техеран заплашва да затвори и пролива Баб ел-Мандеб
Рюте: НАТО е по-силен от всякога. Мирът в Украйна е по-близо благодарение на Тръмп. Само Киев ще реши за територията си
Румъния затвърждава ролята си като ключов партньор в възстановяването на Украйна
Как Епстийн е печелил пари чрез схеми за укриване на данъци
ЕЦБ запази нивото на основните лихви: ето как реагираха водещите централни банки
Делян Добрев: Служебният кабинет на ПП-ДБ скри от парламента споразумението с Украйна, действат без контрол!
Разширява се достъпа до данни от тол системата, ето как
Опозицията засилва преднината си срещу управляващата партия на Орбан в Унгария
Иран ни заплаши заради самолетите на летище София: Ще вземем мерки
Премиерът Гюров: Ще устоим на атаките и ще осигурим избори по правилата
Гърция се подготвя за бурята „Ерминио“, която удря Атина тази вечер
Обрат, Иран отново отрече за преговори със САЩ
КЗК влезе във фирми по разследване за картел при доставка на IT оборудване