ПСВ Айндховен написа история: Най-ранният шампион в Ередивизи след трета поредна титла

ПСВ Айндховен отново доказа, че е истинският хегемон на нидерландския футбол, след като си осигури титлата в Ередивизи за трети пореден път и общо 27-ми в клубната си летопис. Тимът от Айндховен не просто триумфира, а го направи по впечатляващ начин – като най-ранния шампион в историята на елита, подобрявайки рекорда, поставен още през далечната 1978 година.
Вчерашният драматичен успех с 4:3 над ФК Утрехт изстреля възпитаниците на Петер Бош на прага на златото, а днешното равенство 0:0 между Фейенорд и Волендам окончателно бетонира върха за ПСВ. С цели 17 точки аванс пред преследвачите и само пет кръга до края, никой вече не може да оспори короната на червено-белите.
Любопитен детайл е, че дори при евентуална победа на Фейенорд, разликата щеше да остане непреодолима заради значително по-добрата голова разлика на ПСВ. Така, безапелационното представяне на отбора през сезона – 15 победи в първите 17 мача и солидна преднина още на полусезона – се увенча с исторически успех.
Този златен требъл нарежда ПСВ до именития Аякс, който последен успя да спечели три поредни титли между 2019 и 2022 година под ръководството на Ерик тен Хаг.
За Айндховен това е трети случай в историята, когато клубът печели три или повече последователни шампионски трофея – подвиг, постигнат и в ерата на Ян Рекер и Гуус Хидинк (1986-1989), както и между 2005 и 2008 година.
Прочети цялата публикация




Владимир Зографски с исторически успех – първи подиум за България в Световната купа по ски скокове!
Яник Синер завърши впечатляващия „Слънчев дубъл“ без загубен сет в Маями
Реал Мадрид и Манчестър Сити обещават зрелище в Шампионска лига
Карлос Насар: Ако клубовете останат без финансиране, няма да има развитие за спорта
ПСВ Айндховен е шампион на Нидерландия!
Христо Стоичков: Водим преговори с големи отбори за откриването на стадиона на ЦСКА
България се сбогува с Боби Михайлов
Виктор Уембаняма направи най-бързия "дабъл-дабъл" в историята на НБА
Левски и Славия скърбят за бившия си вратар
Фейгин е 23-та на световното по фигурно пързаляне
Ремонт на Цариградско шосе и на още места ОТ ДНЕС
Айнтрахт Франкфурт пропиля преднината си срещу Кьолн
Христос Воскресе!
Иран заплаши с „пълно и тотално унищожение“ AI центъра за данни Stargate на стойност 30 млрд. долара в Абу Даби
Тръмп даде още 24 часа на Иран: Нов краен срок за сделка или „унищожение“
Дъщерите на Солеймани обвиниха САЩ в лъжа за арестуваната племенница: Нямаме роднини там
Торино измъкна победа срещу Пиза, Росен Божинов отново остана резерва
В Белоградчишко патентоваха картофи