Две сестри лекарки и техен роднина са източили над половин млн. евро от здравната каса в Пловдив
Две сестри лекари - ревматолог и рехабилитатор, както и техен роднина, който е директор на санаториум в Баня, са в основата на схемата за източване на здравната каса в Пловдив, съобщиха зам.-окръжният прокурор на Пловдив Димитър Пехливанов и директорът на ОД на МВР Пловдив Васил Костадинов. По случая са задържани петима души, които през последната една са източили поне 500 000 евро чрез фиктивни процедури. Те са задържани с мярка за неотклонение за 72 часа и имат повдигнати обвинения за пране на пари, документна измама, както и измама в големи размери.
Прочети цялата публикация



Две сестри лекарки и техен роднина са източили над половин млн. евро от здравната каса в Пловдив
Пловдивска схема за източване на НЗОК: В основата са две сестри лекарки
Прокурор: Участниците в схемата за източване на здравната каса в Пловдив са роднини
Полицията разкри източване на поне половин млн. евро за година от здравната каса
Две сестри лекарки стоят зад схемата с фиктивни процедури за €500 000 в Пловдив
Две сестри са в основата на схемата за източване на средства от НЗОК и НОИ (ВИДЕО)
Семейна схема за източване на НЗОК в Пловдив: Близо 4000 засегнати пациенти, над 3000 направления, в основата на измамата са две сестри
Разкриха схема за източване на НЗОК чрез 3000 фиктивни клинични пътеки в Пловдив
Трансферна бомба на Световното: Хулиан Алварес обяви, че напуска Атлетико Мадрид!
Ръководството на Левски: Няма да платим нито евро, преди компетентните институции да се произнесат
Русия стартира строителството на 13 800-тонна атомна подводница, способна да носи хиперзвукови ракети „Циркон“
Установиха нарушения при строеж край Царевец
Голяма победа за Ердоган! Турция подготвя правна рамка за ускореното разпускане на ПКК
Обиски в Германия сред подозрения за саботаж при оттеглянето на "Газпром"
Мира Андреева се сбогува рано с тревния турнир в Бад Хомбург
Скопие извика българския посланик заради изтекъл документ за визитата на Мицкоски у нас