Гълъб Донев представи бюджет с 5.7% дефицит и дълг от над 30% от БВП

Министърът на финансите Гълъб Донев представи проектобюджет за 2026 г. със заложен дефицит от 5.7%. Той обясни, че според плана на оглавяваното от него ведомство дефицитът ще падне под 3% до 2028 г.
От думите му се разбра, че...




Министър Гълъб Донев: Няма да отнемаме права и няма да намаляваме доходи
Бюджет 2026: Скок на винетките и осигурителните прагове при инфлация 3,6%
Зам. министър-председателят Гълъб Донев: Без промяна във финансовата политика дефицитът ще достигне 7,4% от БВП
Бюджет 2026: Свръхдефицит, повече разходи и приходи от хазарт, винетки и осигуровки
С обвинения към предходните управления премиерът обяви, че бюджет 2026 ще е с дефицит над 3%
Крум Зарков и Ваня Григорова поставиха начало на инициативата „Не залагайте на хазарт старините ни!“
Вдигането на тавана на дълга ще осигури ресурс за префинансиране на очакваните значителни плащания по НПВУ, каза министър Гълъб Донев
Бюджетната комисия прие на първо четене промените в Закона за събирането на приходи и извършването на разходи през 2026 г.
Владислав Панев: Румен Радев иска да тегли €3.8 млрд. дълг до приемането на редовен бюджет за 2026 година
Георги Клисурски: Липсва визия какъв бюджетен дефицит ще представи новото правителство
Правителството реши кои да са кандидатите на България за съдии в Общия съд на ЕС
Момчето с колело и голямо сърце: Даниел Гълъбов, помагал при летните пожари, е сред „Достойните българи“