Mediapool.bg | 24.06.2026 15:06:12 | 18

КС на Чехия разпореди на правителството да позволи на президента да участва в срещата на върха на НАТО

Конституционният съд на Чехия разпореди на правителството да позволи на президента Петър Павел да участва в срещата на върха на НАТО в Турция следващия месец, като по този начин уважи жалбата, внесена от президента вчера, предаде Ройтерс. Чешкото правителство начело с популистката партия "Действие на недоволните граждани" (известна с абревиатурата си на чешки език АНО) на министър-председателя Андрей Бабиш реши този понеделник, че ще се отклони от традицията и няма да позволи на президента да оглави чешката делегация на срещата на върха. Още по темата Президентът на Чехия подаде жалба до Конституционния съд, след като правителството на Бабиш му забрани да присъства на срещата на НАТО 23 юни 2026 13:12 Премиерът Андрей Бабиш, който загуби президентските избори през 2023 г.

Прочети цялата публикация