Dnevnik.bg | 28.06.2026 11:54:00 | 15

Унгарската АЕЦ намалява още работа заради горещото време



Унгарската АЕЦ "Пакш" ще намали още мощността си заради горещото време. Правителството съобщи, че производството на ток ще бъде ограничено с допълнителни 320 MW поради високата температура на река Дунав, която използва за охлаждане на реакторите. В...

Прочети цялата публикация