Дрон падна до дома на израелския министър Бен-Гвир

В събота вечерта малък безпилотен летателен апарат се е приземил в непосредствена близост до резиденцията на израелския министър на националната сигурност Итамар Бен-Гвир.
Инцидентът е станал в квартал „Гиват ХаАвот“ в еврейското селище Кирят Арба на Западния бряг, в близост до град Хеброн. Информацията беше официално потвърдена от неговия офис, предава израелският новинарски портал Ynet.
Офисът на Бен-Гвир уточни, че министърът е бил информиран за случилото се от органите по сигурността по време на Шабат. Според изявлението, израелският министър и неговото семейство са в пълна безопасност и няма нанесени щети или пострадали граждани.
На място веднага са пристигнали екипи на Израелските отбранителни сили (IDF), които са прибрали падналата машина за техническа експертиза. Първоначалният оглед показва, че намерената летателна техника е малка по размер и не е била оборудвана с експлозиви.
Въпреки първоначалните опасения за потенциален опит за покушение – предвид факта, че наскоро бе осуетен заговор на "Хамас" за атака срещу министъра с експлозивни дронове – разследването бързо е изяснило ситуацията. Според официалния доклад на военните, цитиран от държавната медия KAN и The Jerusalem Post, апаратът е бил използван за любителска фотография и принадлежи на тийнейджър, живеещ в същия квартал, който е изгубил контрол над него ден по-рано.
Прочети цялата публикация



Насилието между израелци и палестинци на окупирания Западен бряг ескалира
Сибига, това беше глупаво: С атаката срещу УНИЦЕФ Украйна губи глобални симпатии и рискува бъдещите помощи
Израел отговори: Споразумението за разоръжаване на "Хамас" е неприемливо за нас
Израелски министър посети комплекс в Йерусалим и предизвика напрежение
Тръмп заяви, че Иран "ще си плати" за смъртта на всеки американски войник
Испански F-18 свали неидентифициран дрон в Румъния
Тодор Тагарев: Взривът в ЕМКО, дронът край границата и дефицитът на стратегическо мислене
Военният министър: Дронът, изплувал в Приморско, е руски
Военният министър за падналия дрон: Все още нямаме отговор от Украйна
Драматичният случай в Лайпциг: защитени ли сме от дронове
Огромен камък затисна турист в Рила навръх Голяма Богородица, спасиха го с военен хеликоптер
Удари го където го боли: Най-големият склад на Wildberries в Русия e пепелище, в Украйна спряха заводи
Военният командир на САЩ приключи 10-дневна обиколка в Близкия изток
Съветите на експертите: Как да пием кафето си, без да увреждаме бъбреците?
Неповторима! Световна титла за Стилияна Николова
Ураганът „Лала“ удари Хавай: един загинал и над 124 000 без ток
Проблеми с психичното здраве и провизиите: Шефът на СЕНТКОМ инспектира "Ейбрахам Линкълн"
НАП разкри над 250 нарушения на търговци във Варненска област
Повечето зеленчуци и плодове поевтиняват на борсите през седмицата