БНР | 17.03.2018 15:17:38 | 148

„Берое“ и „Витоша“ (Бистрица) не си вкараха гол

Отборите на „Берое“ и „Витоша“ (Бистрица)  завършиха 0:0 в мач от 26-ия кръг на Първа лига по футбол. Срещата бе без значение за класирането на двата тима в края на редовния сезон. На мача в Стара Загора липсваха чистите голови положения преди почивката, а в 24-ата минута Иван Иванов остана непокрит на няколко метра от вратата на „Витоша“, но ударът му бе неточен. Три минути преди почивката. Четин Садула от гостите опита да стреля към вратата на „зелените“, но Георги Аргилашки без проблеми се справи със ситуацията.

След почивката играта не се промени и „Берое“ отново не успява да притисне съперника. В 58-ата минута Мартин Камбуров бе изведен в наказателното поле, но ударът му отблизо бе блокиран от Румен Гьонов. В 76-ата минута шут на Лъчезар Котев по тревата мина на сантиметри от лявата греда на вратата на старозагорци. В минутите до края „Берое“ опита да организира натиск, но до чисти голови положения пред вратата на гостите не се стигна. След това равенство „зелените“ завършват редовния сезон на четвърто място с 45 точки, докато „Витоша“ има само осем спечелени точки на 14-та позиция.