БНР | 10.04.2018 18:21:00 | 122

"Ботев" с гол аванс преди реванша в София

Ботев (Пловдив) победи с 2:1 Славия в първия полуфинал за Купата на България.

Настоящите носители на трофея започнаха по-активно и още в първата минута Дуде Ндонгала подаде на Жоао Паоло, който от удобна позиция изпълни странична ножица, но Антониос Стергиакис изби топката.

Четири минути по-късно Дуде Ндонгола излезе сам срещу Антонис Стергиакис, стреля, но стражът на "белите" парира удара. Настойчивостта на "канарчетата" даде резултат  и в 18-ата минута Стефан Велков върна слабо топката към своя вратар. От това се възпалзва дебнещият Жоао Паоло, който открадна коженото кълбо от Антониос Стергиакис и откри резултата за 1:0. Окрилени от гола футболистите на Ботев продължиха да натискат.

В 23-ата минута Тодор Неделев матира отбраната на противника, центрира и Дуде Ндонгала с глава покачи на 2:0.

Славистите обаче не се отчаяха и дебнеха всеки момент за контраатака. В 31-ата минута Галин Иванов подаде на Иван Минчев, който след като преодоля Лъчезар Балтанов с точен удар от 25 метра намали резултата за 2:1.

състави:

Ботев:  Иван Чворович, Филип Филипов, Йордан Минев, Пламен Димов, Радослав Терзиев, Густаво Афонсо (60- Диого Кампос), Тодор Неделев, Дуде Ндонгала (72- Стивън Петков), Лючезар Балтанов, Серкан Юсеин, Жоао Паоло

Славия: Антонис Стергиакис, Костадин Велков, Стефан Велков, Абуд Омар, Андреа Христов, Стефан Велев, Иван Минчев (67- Славчо Шоколаров), Галин Иванов (90 +6 Владислав Узунов), Янис Карабельов, Ивайло Димитров, Георги Йомов (54- Цветелин Чунчуков)