БНР | 18.04.2018 14:00:46 | 100

„Верея“ спечели първа точка във втората фаза

Отборите на „Верея“ и „Ботев“ завършиха 2:2 в мач от 30-ия кръг на Първа лига, игран в Стара Загора.

Така домакините спечелиха първа точка във втората фаза на шампионата, където са в Първата шестица.

Резултатът за гостите бе открит от Стивън Петков в 40-ата минута. Нападателят се разписа с глава във вратата на Богомил Цинцарски, след центриране на Филип Филипов.

В началото на втората част „Ботев“ вкара втори гол. Разписа се Жоао Пауло с удар извън наказателното поле.

Само три минути по-късно обаче „Верея“ намали. Венцислав Бенгюзов центрира към Пламен Тенев, който с глава направи 1:2. Няколко минути по-късно резултатът беше равен. Денислав Станчев изравни със страхотен удар с левия крак.

От 18 часа днес играят ЦСКА-София и „Левски“, а от 20: 30 часа „Лудогорец“ е домакин на „Берое“.