Mediapool.bg | 20.04.2018 11:26:12 | 108

Григор Димитров е на полуфинал в Монте Карло след "чиста“ победа срещу Гофен

Петият в света на мъжкия тенис Григор Димитров се класира за полуфиналите на турнира от серията "Мастърс“ в Монте Карло след двусетова победа срещу белгиеца Давид Гофен (10-ти в световната ранглиста) – 6:4, 7:6 (5).   Димитров достига за първи път в кариерата си тази фаза на този турнир. На полуфинала той ще срещне победителя от мача между водача в световната ранглиста Рафаел Надал и австриеца Доминик Тийм.   Резултатът не отразява напълно съотношението на силите в днешния мач, който на моменти бе твърде оспорван, а във втория сет българинът трябваше да направи обрат, след като изоставаше с два пробива.   За разлика от предишните си два мача в турнира, в които губеше първите сетове, този път Григор Димитров започна много силно.   След размяна на геймове той стигне до пробив в шестия гейм, след което успя да го затвърди и да поведе с 5:2.   Последва обаче срив в играта му и вместо да затвори сета на свое подаване Димитров допусна да бъде „пробит“. Още в следващия гейм обаче българинът си върна увереността, а Гофен направи поредица грешки за 0:40. Българинът се възползва от третия сетбол и поведе в сетовете след 35 минути игра.   Началото на втория сет бе кошмарно за него – след два допуснати пробива той бързо изостана с 0:4, а после с 1:5.   От този момент насетне обаче Григор Димитров рязко повиши нивото на играта си и спечели пет поредни гейма, като направи множество блестящи отигравания, които предизвикаха аплодисментите на публиката и възторга на телевизионните коментатори.   Гофен успя да изравни резултата при 6:6. Но в тайбрека българинът поведе от самото начало и не допусна повече колебания.