БНР | 02.05.2018 06:24:32 | 86

Овечкин донесе победата на „Вашингтон“ срещу „Питсбърг“

Александър Овечкин вкара решителния гол 67 секунди преди края и донесе успеха на „Вашингтон“ с 4:3 над носителя на купа "Стенли" „Питсбърг“ като гост, а столичани поведоха с 2-1 победи в полуфиналната серия в Източната конференция на Националната хокейна лига.

Овечкин добави и асистенция, а Джон Карлсон, Чандлър Стивънсън и Мат Нисканен също се разписаха. Никлас Бекстрьом завърши с 3 асистенции, а вратарят Брейдън Холтби отрази 19 шайби.

Джейк Генцел и Сидни Кросби се отличиха с по гол и асистенция за шампионите, Патрик Хорнквист също вкара, но това не беше достатъчно.

В полуфиналите на Запад „Уинипег“ навакса пасив от 0:3 след първия период и достигна до успеха със 7:4 над гостуващия „Нешвил“ и също поведе с 2-1 победи в серията.

Домакините стигнаха до обрат още през втората част, в която вкараха четири безответни гола, но нанесоха решаващия удар с нова серия от три попадения в последните пет минути на двубоя.

Блейк Уийлър и Дъстин Байфюлиън се отличиха с по два гола и асистенция за Уинипег, Пол Щастни допринесе с попадение и две асистенции, а Брендън Танев и Якоб Троуба също вкараха.