БНР | 18.05.2018 12:34:22 | 140

Надал загуби сет, но е на полуфинал в Рим

Световният номер едно Рафаел Надал се класира на полуфинал на „Мастърс 1000“ турнира на клей в Рим.

Испанецът направи обрат, за да победи представителя на домакините Фабио Фонини с 4:6, 6:1, 6:2 след повече от два часа игра.

В началото на първата част нищо не предвещаваше развръзката в нея. Надал поведе с 4:1, но след това загуби пет последователни гейма, а с това и сета.

Това мобилизира пределно левичаря от Манакор и поведе набързо с 3:0 в следващата част. Този път Надал не допусна изненада. Той направи втори пробив да 5:1 и след това изравни  сетовете при свой сервис.

Разсеяна игра на Фонини доведе до пробив на нула за Рафа за 2:1 в заключителната част. Надал направи нов брейк за 5:2 и после сервираше за място на полуфиналите. Водачът в ранглистата поведе с 40:0 и реализира втория мачбол след топка в аут на италианеца.

Следващият съперник на Надал се определя в двубоя между Новак Джокович и Кей Нишикори.