БНР | 10.06.2018 08:00:35 | 128

Фетел потегля първи за Гран при на Канада

Себастиан Фетел с „Ферари“ ще стартира от първа позиция в Гран при на Канада на пистата „Жил Вилньов“ в Монреал, 7-и кръг от шампионата на „Формула 1“. Втори в тренировките за място завърши Валтери Ботас с „Мерцедес“, а трети остана Макс Верстапен с „Ред Бул“ пред лидера в класирането Люис Хамилтън с „Мерцедес“.

Същевременно бившият световен шампион Нико Розберг (Германия) обяви: „Не виждам „Формула 1“ като истински световен шампионат, ако в календара няма кръг в Германия. Тази страна е много важна за „Формула 1“ и се надявам двете страни да постигнат съгласие.“

Пистата „Хокенхайм“ ще приеме състезание през тази година, но бъдещето на трасето в най-престижната автомобилна надпревара е несигурно, защото местните промоутъри не са доволни от таксата за домакинство. Пистата край Манхайм си делеше домакинството с „Нюрбургринг“ през последните години, но остана сама в календара след 2013-а. „Хокенхайм“ не получава държавно финансиране и именно заради това промоутърите недоволстват от високите такси.