БНР | 16.06.2018 17:30:28 | 241

Волейболистите ни с първа победа от турнира във Варна за Лигата на нациите

Националният ни мъжки волейболен отбор записа първа победа на турнира от Лигата на нациите, който се провежда във Варна. Националите ни записаха чиста победа с 3:0 над състава на Канада. С успеха си България има вече 4 победи и 7 загуби в турнира. Загубата е 5 за Канада срещу 6 успеха за северноамериканците. За България срещата започнаха Светослав Гоцев, Георги Сеганов, Валентин Братоев, Боян Йорданов, Виктор Йосифов, Николай Пенчев и либеро Теодор Салпаров.

Гостите поведоха в началото на първата част с 3:1, но националите ни успяха да изравнят при 3:3. последва ново равенство при 4:4, след което Канада отново поведе, а при първото техническо прекъсване резултатът бе 8:6 за канадците. България успя да изравни резултата при 9:9, след което последваха още 4 равенства, а при второто техническо прекъсване резултатът бе 16:14 за "кленовите листа". Гостите поведоха с 3 точки при 18:15, но последва серия от 4 поредни точки за домакините, които не само изравниха, но и поведоха при 19:18. Гостите веднага изравниха и поведоха след това, но домакините реализираха 4 поредни точки и поведоха с 23:20. Независимо че изпусна един геймбол България без проблем затвори първата част с 25:22.

Националите ни започнаха повече от отлично втората част набързо поведоха с 4:1, а при първото техническо прекъсване резултатът бе 8:4 за домакините. Момчетата на Пламен Константинов продължиха с перфектната си игра и в атака, и в защита, и при второто техническо прекъсване авансът на националите ни бе вече 7 точки - 16:9. Гостите успяха да намалят изоставането си до само три точки при 15:18, но силите им не стигнаха за обрат и България взе втората част с 25:19.

Канада показа много по-добра игра през третата част и поведе със 7:2, а при първото техническо прекъсване резултатът бе 8:3 за гостите. България показа класа и с отлична игра успя да изравни при 10:10 след блок-аут на Валентин Братоев. Последваха 5 изравнявания, а при второто техническо прекъсване резултатът бе 16:15 за Канада. След прекъсването резултатът бе изравняван 5 пъти, след което националите ни успяха да поведат с 2 точки - 22:20, но допуснаха веднага гостите да изравнят. До края на гейма резултатът бе изравняван 5 пъти, а националите ни спасиха 4 геймбола за Канада, за да се поздравят с победа с 29:27 и 3:0 в мача.

Утре са последните две срещи от групата. От 15.30 часа Франция играе с Канада, а от 18.30 часа България среща Бразилия.