БНР | 23.06.2018 16:39:09 | 193

Хамилтън стартира първи за Гран при на Франция

Световният шампион Люис Хамилтън от отбора на „Мерцедес“ ще стартира от първа позиция в утрешното състезание за Гран При на Франция във „Формула 1“. Хамилтън доминира през цялата квалификация над съотборника си Валтери Ботас и Себастиан Фетел („Ферари“). Британецът даде време от 1 минута, 30.029 секунди за обиколка, за да си гарантира 75-а първа позиция в световния шампионат. Ботас остана на 2-ата позиция на 0.118 секунди, а трети е Фетел на 0.371 секунди.

Хамилтън влиза в състезанието утре с точка пред германеца в класирането при пилотите. Фетел ще има пък предизвикателство в лицето на Макс Ферстапен от отбора на „Ред Бул“, който стартира точно след него с 4-ата позиция. Пети ще бъде Даниел Рикардо с другия болид на „Ред Бул“, а Кими Райконен, другият пилот на „Ферари“, остана на 6-о място.

„Формула 1“ се връща във Франция за първи път от 10 години, а на пистата „Пол Рикар“ състезанието е първо след 1990 г. Липсата на исторически данни за пистата означаваше проблеми за отборите, след като на доста от тях се наложи да настройват болидите си предвид падналия проливен дъжд.