БНР | 19.08.2018 17:28:53 | 241

„Левски“ с трета поредна победа при Стоянович

„Левски“ се наложи над „Септември“ с 2:0 на стадион "Георги Аспарухов", в мач от 5-ия кръг на Първа футболна лига.

След третата поредна победа под ръководството на новия си наставник Славиша Стоянович "сините" се изкачиха на върха на класирането с 13 точки, с точка повече от ЦСКА-София, който по-късно днес гостува на шампиона „Лудогорец“.

Още в 8-ата минута Станислав Иванов можеше да открие, но стреля неточно по диагонала от наказателното поле след пас от дясно на Жерсон Кабрал.

В 16-ата минута Здравко Димитров проби от ляво в наказателното поле, преодоля Холмар Ейолфсон и стреля към близкия ъгъл, но Мартин Полачек изби.

В 23-ата минута „Левски“ поведе.

Милош Цветкович изведе Кабрал в дясно в пеналта и от аутлинията той върна към непокрития Давиде Мариани, който от десетина метра прати топката в мрежата.

6 минути по-късно "сините" удвоиха преднината си.

Мариани стреля от около 30 метра, вратарят Валентин Галев не се намеси добре и позволи на топката да отскочи от гърдите му право към Станислав Костов, който отблизо направи добавка за 2:0.

След почивката левскарите продължиха да контролират мача, но направиха няколко пропуска.

В 52-ата минута Габриел Обертан се измъкна сам срещу вратаря след двойно подаване със Станислав Костов, но отблизо не намери целта.

Малко по-късно Цветкович от дясно намери Костов на границата на малкия пеналт, но нападателят стреля встрани.

Към края и Кабрал направи пропуск след добра акция от дясно.