БНР | 25.08.2018 18:15:02 | 237

"Левски" продължи победната си серия

"Левски" се наложи с 2:1 като гост над "Етър" във Велико Търново в мач от шестия кръг на Първа футболна лига. Така футболистите на Славиша Стоянович продължава да бъдат лидер в първенството с актив от 16 точки. Йерсон Кабрал и Станислав Костов дадоха аванс от два гола на "сините" през първото полувреме. След подновяването на играта Флорент Боджадж върна един гол.

В 16-ата минута Давиде Мариани прати топката в напречната греда, а топката тупна на голлинията. При добавката Станислав Костов не успя да намери целта. В 26-ата минута Обертан премина през трима бранители, след което намери Кабрал, който с плътен удар откри резултата. В 35-ата минута домакините имаха претенции за дузпа, след съприкосновение на Младенов с Горанов, но съдията Стефан Апостолов даде знак играта да продължи. Минута преди края на първата част Никола Колев сгреши при изнасянето на топката и  Мариани излезе сам срещу вратаря, но Иванов показа страхотен рефлекс. Секунди по-късно обаче Костов се пребори за топката, като изпревари Сърмов и отбеляза за 2:0.

Второто полувреме започна с пирошоу на двете агитки, което прекрати мача за 6-7 минути. В 58-ата минута Белаид удар Румен Руменов без топка, но това обегна на съдията. В 63-ата минута Белмонт по елементарен начин изпусна Боджадж и той с мощен удар намали резултата. Паулиньо се завърна на терена като резерва и в 78-ата минута бе много близо да отбележи трети гол за "Левски". В 82-ата минута Полачек отрази силен изстрел на Руменов. Секунди преди края Даниел Младенов с красив удар от малък ъгъл прати топката над гредата. Реферът Стефан Апостолов даде 10 минутно продължение. В 96-ата минута Младенов стреля, но Полачек отново спаси.

6-и кръг в Първа футболна лига:
"Етър" - "Левски" 1:2 (0:2)
голмайстори: 0:1 Йерсон Кабрал 26, 0:2 Станислав Костов 45, 1:2 Флорент Боджадж 63