БНР | 29.08.2018 12:04:47 | 275

Александър Лазаров на осминафинал на държавното за мъже

Водачът в схемата Александър Лазаров се класира за втория кръг на Държавното лично първенство по тенис за мъже на червените кортове във Велико Търново.

Вицешампионът от миналия сезон елиминира 37-годишния ветеран Илия Кушев с 6:0 и отказване на двукратния национален първенец през 2003 и 2005 година заради контузия.

Така за място на четвъртфиналите Лазаров ще играе срещу Стефан Люцканов, който се справи с 6:1, 6:1 с Васил Шандаров.

Поставеният под номер 2 Габриел Донев също остана на корта за кратко, след като поведе с 2:0 гейма и съперникът му Мартин Атанасов се отказа поради травма. Донев очаква във втория кръг квалификанта Данко Йорданов, който спечели срещу друг квалификант Лазар Доков с 6:4, 6:4.

Шампионът на България в зала от последните два сезона Александър Донски продължава напред, след като победи Валентин Иванов с 6:2, 7:6(5). Поставеният под номер 3 Донски ще се изправи срещу квалификанта Любослав Иванчев за място на четвъртфиналите.

Държавният вицешампион за юноши до 18 години Диан Недев отстрани четвъртия в схемата Мартин Димитров в най-оспорвания мач за деня със 7:5, 3:6, 6:4.

17-годишният Недев ще играе във втория кръг срещу квалификанта Радослав Шандаров, който би Венци Иванов с 6:2, 6:4.

Още един от поставените отпадна на старта. Номер 7 Христо Валеов претърпя поражение от квалификанта Камен Дамов с 3:6, 5:7.