БНР | 30.08.2018 14:04:12 | 188

Лазаров, Донев и Донски продължават във Велико Търново

Водачът в схемата Александър Лазаров се класира за четвъртфиналите на Държавното лично първенство по тенис за мъже на червените кортове на ТК "Хемус" във Велико Търново.

Вицешампионът от миналия сезон разгроми Стефан Люцканов с 6:0, 6:1.

Следващият съперник на Лазаров ще бъде номер 6 Мартин Илиев, който не даде гейм на Пламен Цонев в друга среща от втория кръг днес.

Поставеният под номер 2 Габриел Донев взе първите девет гейма в мача срещу квалификанта Данко Йорданов, който се отказа при 0:6, 0:3 поради травма. Донев ще играе на четвъртфиналите срещу друг квалификант Камен Дамов, който елиминира Пьотр Нестеров с 5:7, 6:1, 6:4.

Шампионът на България в зала от последните два сезона Александър Донски също продължава напред. Поставеният под номер 3 Донски победи квалификанта Любослав Иванчев с 6:4, 7:6(4), а следващият му съперник ще бъде петият в схемата Пламен Милушев.

Милушев би квалификанта Мерт Рамадан със 7:6(2), 6:2.