БНР | 12.09.2018 06:29:02 | 168

Испания нанесе най-тежкото поражение в историята на Хърватия

Финалистът на световното първенство в Русия Хърватия претърпя най-тежката загуба във футболната си история, след като отстъпи с 0:6 като гост на Испания в Елче в първия си мач от турнира Лига на нациите.

За испанците пък това бе втори успех и с него те оглавиха еднолично класирането в група 4 на Лига "А" с 6 точки.

Мачът започна лошо за Хърватия, след като в 20-ата минута защитникът Шиме Вършалко трябваше да напусне игра с травма. Четири минути по-късно Саул Нигес откри резултата, засичайки с глава центриране отдясно на Дани Карвахал.

С две попадения на Марко Асенсио резултатът набъбна до 3:0 още до 35-ата минута. При първото от тях нападателят на „Реал“ (Мадрид) изпрати мощен снаряд от над 25 метра в долния ляв ъгъл на Ловре Калинич, а при второто нов далечен удар се отби от горната греда в гърба на вратаря и топката влезе за трети път в мрежата му.

През второто полувреме Испания не намали оборотите по никакъв начин и продължи да доминира. Това доведе до нови три гола във вратата на Калинич, а при малко повече концентрация от нападателите на домакините можеха да бъдат и доста повече. Все пак Родриго, Серхио Рамос и Иско също се записаха сред реализаторите, а асистенции и за трите попадения даде Асенсио, който бе безспорно най-добрият играч на терена.

В друг мач от Лигата на нациите, но в група 2 Белгия победи с 3:0 като гост Исландия.

За "червените дяволи" успехът е първи в групата, докато за Исландия е втори след загубата с 0:6 от Швейцария преди дни. Еден Азар от дузпа и Ромелу Лукаку бяха точни в рамките на 120 секунди през първото полувреме, за да дадат солиден аванс на гостите. През второто полувреме Белгия продължи да напада и отново чрез нападателя на „Манчестър Юнайтед“ Лукаку стигна и до трети гол.