БНР | 14.09.2018 17:56:28 | 227

Божинов се завърна с гол в България

Валери Божинов се завърна с гол в българския футбол. В двубой от осмия кръг от Първа лига бившият български национал се разписа в дебюта си за гостуващия "Ботев" (Враца) при равенството 1:1 срещу "Витоша" (Бистрица) в първа среща от осмия кръг в Първа професионална лига.

Бившият нападател на "Ювентус" и "Манчестър Сити" беше точен в 27-ата минута, когато от движение се разписа след подаване отляво на Петър Атанасов. "Витоша" изравни само десет минути след това чрез Ивайло Лазаров, който се разписа с техничен удар след подаване на Даниел Кутев.

През втората част двата отбора пропуснаха възможности за гол. В 54-ата минута шут на Спас Георгиев не намери целта, докато десет минути след това Четин Садула също не успя да се разпише след центриране на Иван Вълчанов.

След това равенство "Ботев" има актив от 8 точки, докато "Витоша" е с две точки повече на осмо място в класирането.

"Витоша" (Бистрица) - "Ботев" (Враца)  1:1

0:1 Валери Божинов 27

1:1 Ивайло Лазаров 37

"Витоша" (Бистрица): Християн Василев, Тодор Гочев (86-Румен Гьонов), Венцислав Бонев, Даниел Кутев, Четин Садула, Петко Цанков, Иван Вълчанов, Лъчезар Котев (81-Кристиян Кочилов), Ивайло Лазаров, Михаил Милчев, Григор Долапчиев (61-Наско Милев)

"Ботев" (Враца): Красимир Костов, Андреас Васев, Атанас Фиданин, Венцислав Керчев, Даниел Гаджев (74-Емил Стоев), Ивайло Михайлов, Йордан Апостолов, Мариян Иванов, Петър Атанасов, Спас Георгиев (58-Юлиян Ненов), Валери Божинов (80- Валери Домовчийски)