БНР | 06.10.2018 17:31:25 | 130

Категоричен успех на "Ботев" Пловдив срещу "Дунав"

"Ботев" победи с 4:1 "Дунав" в мач от 11-ия кръг на Първа лига.

"Канарчетата" направиха пълен обрат, след като съперниците им поведоха в резултата.

В 19-тата минута, гостите поведоха, след като Петър Патев стреля в гредата, топката попадна в неговия съотборник Ахмед Ахмедов, който хладнокръвно реализира за 0:1.

В 29-ата минута Густаво Афонсо подаде на Антонио Вутов, чийто изстрел не бе отразен по най-добрия начин от стража на гостите, топката попадна в Стивън Петков, който изравни за 1:1.

Домакините стигнаха до пълен обрат в 36-ата минута, когато след центриране на Тодор Неделав Петър Патев си вкара автогол за 2:1.

В 70-ата минута Тодор Неделев центира от корнер и младият талант на домакините Кристиан Димитров с глава покачи на 3:1.

Лъчезар Балтанов се разписа за 4:1 в 79-ата минута след подаване на Джонатан  Перейра.