БНР | 20.10.2018 14:24:04 | 167

„Славия“ вкара 3 гола на „Септември“

Отборът на „Славия“ разгроми закъсалия в класирането „Септември“ (София) с 3:0 в среща от 12-ия кръг на Първа лига по футбол и събра 16 точки, с които се изкачи на 7-о място. „Белите“ решиха мача само в рамките на началните пет минути, в които поведоха 2:0. Гостите от „Септември“ инкасираха девета поредна загуба.

Още във 2-ата минута Александру Бенга си вкара автогол, след като Георги Йомов центрира отдясно по атаката за „Славия“. Румънецът Бенга опита да изчисти топката, но я вкара в своята врата за 1:0. Само след още две минути стана 2:0. Йомов задържа топката на десния фланг, подаде на включилия се бек Марем, който центрира и Мицански с атрактивен шут на задна греда я прати в мрежата за 2:0.

В следващите 30 минути „Славия“ продължи да доминира и пропусна две чудесни възможности за нови голове. Македонецът Ашковски от ляво, както и Милчо Ангелов от 10-ина метра при отбита топка пропуснаха да пратят топката за трети път в мрежата на Янко Георгиев.

Първото опасно положение пред Георги Петков бе в последната минута на първата част, но ударът на Бенга с глава беше избит от ветерана на вратата на „Славия“.

В 56-ата минута Ангелов пропусна отново да се разпише, но в 62-ата минута Йомов увенча добрата си игра и с попадение, след като оползотвори прекрасно центриране на Мицански. До края на мача гостите успяха само да върнат едно попадение чрез Ишмаел Байду, който беше точен, използвайки грешка на защитата на „Славия“.