Fakti.bg | 13.04.2024 18:26:50 | 23

Славия прекъснаха негативна серия с успех срещу Хебър

Отборът на Славия победи Хебър с 3:1 в двубой от 29-ия кръг на efbet лига. "Белите" започнаха силно срещата и стигнаха до гол в 10-ата минута, дело на Иван Минчев.

През второто полувреме Мартин Георгиев удвои за домакините, а малко след това Олексий Збун вкара за тима от Пазарджик. Все пак Славия отново поведе с два гола, след като Мартин Сораков се разписа в 75-ата минута.

Така тимът на Златомир Загорчич спечели и сложи край на негативната серия от четири двубоя без победа (3 загуби и 1 равен). Освен това столичани временно се изкачиха на десетото място с 33 пункта. Хебър остава на 12-а позиция с 30 точки.

След три минути игра Виктор Генев стигна до центриране и свали топката успоредно на голлинията. Дебърлиев не успя да се намеси, а кълбото стигна до Галин Иванов, който го прати в опразнената врата на Хебър. Попадението обаче бе отменено заради засада.

В 6-ата минута нов шанс се откри пред "белите". Ертан Томбак получи пас в наказателното, след което шутира с десния крак. Бранител на гостите ключово успя да докосне топката, което я прати встрани от целта.

Славия продължи да играе по-добре и в 10-ата минута това доведе до гол. Ертан Томбак проби отдясно и почти от аутлинията пусна пас по земя, който стигна до свободния Иван Минчев. Той не сбърка и отблизо успя да преодолее Петър Дебърлиев за 1:0.

Четири минути след това Иван Минчев нанесе хубав изстрел от дистанция, който обаче бе избит от стража на гостите. Топката след това стигна до Галин Иванов, който също шутира, но неговият опит бе блокиран.

Мигове по-късно напрежението се прехвърли пред вратата на домакините. Мартин Георгиев сбърка с изнасянето на топката и я подари на Хебър. Шейх Диаманка пое и бързо шутира, но ударът му мина встрани от вратата на Светослав Вуцов.

В 33-ата минута Галин Иванов бе изведен по страхотен начин след пас зад центъра. Капитанът пое в наказателното, след което потърси Владимир Николов, който обаче бе спрян от противников защитник преди да нанесе изстрел. След това и Петър Дебърлиев трябваше да излезе далеч напред, за да избие от краката на футболист в бяло.

Десет минути след това Николас Пенев изпрати добро центриране към наказателното на Славия, а там топката бе отклонена от Владимир Николов. В крайна сметка кълбото стигна до Стефан Цонков, който с глава го прати в мрежата на "белите". Първоначално попадението бе отменено за заседа, а след проверка на ВАР това решение бе потвърдено.

В 49-ата минута Галин Иванов получи добър пас в наказателното. Той успя да задържи топката, но в крайна сметка нанесе прекалено слаб завършващ удар, който не затрудни Петър Дебърлиев.

Четири минути по-късно Иван Минчев опита с шут от дистанция. Изпълнението му обаче прелетя встрани от вратата на Хебър.

Малко след това Николас Пенев стреля от пряк свободен удар. Шутът му дойде от сериозна дистанция и не успя да затрудни Светослав Вуцов, който улови топката.

В 60-ата минута Галин Иванов успя да свали топката към Мартин Георгиев при центриране от корнер. Защитникът бе оставен сам и той успя да стреля и да преодолее Петър Дебърлиев за 2:0.

Пет минути след това Хебър отговори. Мартин Михайлов се включи по десния фланг, той получи, след което и центрира към Олексий Збун. Влезлият от скамейката футболист успя технично да завърши и да намали изоставането на тима от Пазарджик.

В 75-ата минута Славия се впусна в бърза контраатака, а Роберто Райчев пусна отличен пас към Мартин Сораков. Той напредна, след което преодоля стража на гостите с удар по земя в далечния ъгъл на вратата.

В 85-ата минута Збун бе изведен отляво, той напредна в пеналтерията на "белите", след което от малък удар опита нещо между удар и центриране. Топката мина встрани от вратата на Вуцов.

В продълженията Атанас Кабов опита с изстрел от сериозна дистанция, но не затрудни по никакъв начин Светослав Вуцов.