БНР | 31.10.2018 06:46:40 | 354

"Байерн" страда срещу четвъртодивизионен отбор за купата

Шампионът "Байерн" (Мюнхен) се измъчи с четвъртодивизионния "Рьодингхаузен" във втория кръг в турнира за Купата на Германия. Баварците спечелиха с 2:1 срещу аматьорския тим, но трябваше да бранят крехката преднина до самия край.

Сандро Вагнер и Томас Мюлер от дузпа вкараха два гола за "Байерн" до 13-а минута, а след това Ренато Санчес пропусна от бялата точка. Мачът се очертаваше протоколен, но началото на второто полувреме Линус Майер върна едно попадение за домакините и се наложи грандът да положи повече усилия, за да запази аванса си.

Елитните "Майнц" и "Аугсбург" завършиха 2:2 в редовното време, а в продълженията Каюби вкара трети гол за "Аугсбург" и класира тима напред.

"Херта" продължава, след като надигра втородивизионния "Дармщад" с 2:0. Ведад Ибишевич вкара само 37 секунди, след като влезе на терена в 65-а минута, а Максимилян Мителщадоформи крайния резултат две минути преди края.

"Волфсбург" спечели с 2:0 като гост на регионалния съперник "Хановер" и също се класира за третия кръг.
Адмир Мехмеди вкара в 20-а минута, а Вут Вегхорст отбеляза за 2:0 в добавеното време за "вълците".