БНР | 10.11.2018 13:10:03 | 243

"Ботев" (Пловдив) победи "Септември" в края

"Ботев" (Пловдив) победи с 2:0 "Септември" в мач от в мач от 15-ия кръг на Първа лига.

Всичко в този двубой се разви в последните минути.

Домакините имаха надмощие през по-голямата част на двубоя, но не успяха да превземат вратата на съперника.

Гостите пък разчитаха на опасни контраатаки и при по-точен мерник можеха да си тръгнат дори с трите точки.

В 90-ата минута влезлият на смяна Васил Шопов откри резултата след центииране на Тодор Неделев.

Две минути по-късно Стилиян Николов от гостите получи червен картон, след като изби топката с ръка пред голлинията.

Съдията отсъди дузпа в полза на "Ботев". Зад топката застана Антонио Вутов, който прати топката в гредата, а при последвалото разбърквания младият талант Иван Василев фиксира крайното 2:0, отбелязвайки първия си гол в професионалния футбол.

състави:

Ботев: Даниел Кайзер, Джонатан Перейра, Димитър Пиргов, Кристиан Димитров, Йордан Минев, Серкан Юсеин (52-Филип Филипов), Лъчерар Балтанов, Тодор Неделев, Диого Кампос (59-Васил Шопов), Стивън Петков 90+2-Иван Василев), Антонио Вутов

Септември: Янко Георгиев, Асен Чандъров, Георги Русев, Александру Бенга, Георги Стоичков, Иван Стоянов, Меледже Омнебес (53-Борис Галчев), Исмаел Байду, Мирослав Будинов (75-Крис Гади), Стилиян Николов, Фабиано Алвеш