БНР | 02.12.2018 16:09:03 | 401

„Лудогорец“ с лесен успех над „Витоша“

Отборът на „Лудогорец“ победи без проблеми с 3:0 у дома „Витоша“ (Бистрица) в двубой от 17-ия кръг в Първа лига по футбол. Преди почивката домакините имаха пълно превъзходство, реализираха два гола и решиха рано крайния изход в мача. В 13-ата минута Марселиньо подаде към Антон Недялков, който проби отляво. Защитникът центрира, където Кешерю игра с глава. Получи се рикошет, след което Ванерсон овладя и стреля по земя за 1:0. Само две минути след това „Лудогорец“ отбеляза втори гол. След центриране от корнер отдясно Антон Недялков продължи за Лукас Саша и той засече кълбото във вратата на гостите.

След почивката по-добрата игра на шампионите продължи. В 65-ата минута Клаудиу Кешерю пропусна да покачи резултата на 3:0. Девет минути преди края на редовното време резервата Якуб Шверчок оформи класическата победа в полза на шампионите с удар отблизо след добавка. Успехът осигури актив от 44 точки за лидера в класирането „Лудогорец“, докато „Витоша“ е с 16 точки на 11-то място до момента.

Антони Здравков, треньорът на „Лудогорец“, заяви: „Влязохме сериозно в мача, вкарахме два гола до 30-ата минута и пропуснахме още положения. Искахме да запазим някои футболисти, които имат леки проблеми. Двата гола за три минути пречупиха гостуващия отбор. В защита не допуснахме нито една груба грешка. Мачът с ЦСКА е важен, колкото този с „Витоша“. Дават по три точки във всички двубои. Всяка една победа дава увереност за отбора. Един евентуален успех в следващия кръг ще ни даде самочувствие.“

Росен Кирилов, треньор на Витоша, коментира: „Лудогорец“ е по-класен отбор от нас. Ние бяхме притеснени, вкараха ни два бързи гола. Трябваше да играем освободени и без притеснение, да направим добър мач. Вкараха ни елементарни голове, без да окажем съпротива. Двубоят приключи в 20-ата минута. Ако играем бездушно срещу „Верея“, не виждам как ще бием. Имат опитни играчи и някои нелоши чужденци. Ако не играем на върха на възможностите ни, ще бъде невъзможно да победим.“