БНР | 16.12.2018 05:54:21 | 271

Борусия Дортмунд победи Вердер Бремен

Лидерът в Бундеслигата Борусия (Дортмунд) победи Вердер (Бремен) с 2:1 в среща от 15-ия кръг.

Пако Алкасер беше точен в 19-ата, а Марко Ройс удвои в 27-ата минута. Макс Крузе бе точен за бременци в 35-ата минута.

Борусия започна силно и в 7-ата минута Пако Алкасер прати топката в мрежата на Павленка, но попадението бе отменено заради засада след справка с ВАР.

В 19-ата минута Алкасер вкара нов гол, но този път с глава, който първоначално бе отменен. Повторенията категорично показаха, че бившият футболист на Барселона е бил покрит при паса към него и така той записа своя 11-то попадение в Бундеслигата.

В 27-ата минута Борусия поведе с 2:0 чрез Марко Ройс. Капитанът на Дортмунд получи отличен пас от Санчо и не сбърка.

Вердер се върна в мача в 35-ата минута, когато Крузе с прехвърлящ удар не остави шансове на Роман Бюрки.

Втората част започна с отлично спасяване на вратаря на Борусия след удар на Крузе. Малко след това и Иржи Павленка, демонстрира класа, отразявайки шут на Ройс, а при добавката Санчо пропусна на празна врата.

До края на срещата домакините държаха инициативата и могат да съжаляват, че не стигнаха до нов гол.

В 96-ата минута Марио Гьотце успя да се разпише, но след дълга пауза и справка с ВАР попадението бе отменено.