БНР | 18.12.2018 07:56:18 | 154

Волейболистките на Марица с чиста победа срещу Левски

Марица победи гостуващия Левски с 3:0 (25:15, 25:12, 25:18) в отложен мач от първия кръг на женското волейболно първенство. Пловдивчанки стигнаха до успеха само за 56 минути пред близо 600 зрители в зала "Колодрума".

Преди зимната пауза обаче "жълто-сините" имат да изиграят още един важен мач пред пловдивската публика срещата от Шампионската лига със световните клубни шампионки от ВакъфБанк (Истанбул) в четвъртък.

Новината от самото начало на двубоя с Левски беше завръщането в игра на капитанката Нася Димитрова. Топреализатори на двубоя станаха Алекс Холстън и волейболистката на Левски Моника Кръстева с по 15 точки. Нася Димитрова добави 13 за победителките.

Вторият полусезон започва на 25 януари, когато Марица гостува на Левски в зала "Люлин" за срещата им от осмия кръг.