БНР | 22.12.2018 13:35:30 | 195

Лацио се върна на победния път

Лацио надви с 3:1 Каляри и спря серията си без победа в италианското първенство по футбол. По този начин "орлите" се изкачиха на четвърто място в класирането преди останалите мачове от 17-ия кръг.

Лацио влезе в мача без победа от 4-и ноември насам, но това не повлия отрицателно на столичаните, а напротив. Карлос Хоакин Кореа влезе на дрибъл в наказателното поле на гостите в 12-та минута и стреля, а вратарят Алесио Краньо спаси неговия удар и топката попадна в краката на Сергей Милинкович-Савич. Той стреля моментално и Лацио поведе.

Франческо Ачерби се разписа с добавка на собствения си удар в 23-та минута за 2:0, а Лацио си подсигури победата с трети гол в 67-та минута. Чиро Имобиле напредна с топката при бърза контраатака и подаде към Сенад Лулич, който преодоля Краньо за 3:0.

Загубата остави Каляри, за който Жоао Педро вкара утешителен гол от дузпа в добавеното време, на 13-о място в класирането с актив от 17 точки и 11 по-малко от Лацио.