БНР | 22.12.2018 18:20:40 | 473

18-годишен с 31 точки при победа на Академик София

18-годишният Цветомир Чернокожев се отличи с 31 точки и 12 борби и допринесе решаващо за победата на Академик София над гостуващия Черно море с 88:77 (28:13, 17:21, 24:21, 19:22) в среща от 11-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже.

Двубоят започна равностойно, но след силна серия от 19:1 домакините поведоха с 28:11 след почти седем минути игра и до края контролираха срещата. "Студентите" дълго поддържаха двуцифрен аванс, който в средата на третата четвърт достигна 19 точки при 64:45.

Варненци опитаха  да стигнат до обрат в последната част, когато след серия от добри действия в двете фази на играта и 13:4 точки в своя полза те успяха да съкратят изоставането си до 75:79, но в последните две минути Академик все пак удържа. Александър Милов завърши с 15 точки и 6 борби за успеха.

За Черно море с 20 точки и 10 борби най-полезен беше Георги Боянов, но варненци останаха на дъното след десета загуба в десет мача.